ADRENALİN TUTKUNLARI RAFTİNG YAPTI ADRENALİN TUTKUNLARI RAFTİNG YAPTI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kurtsuyu mevkiinde bulunan Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Özlü başkanlığında, Başkan Vekili Ali Dilber, Başkan Yardımcısı Cihan Ünal, Veteriner İşleri Müdürü Gönül Asuk, veteriner hekimler ve merkez görevlilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda bakımevi ve rehabilitasyon merkezinin durumu değerlendirilerek, neler yapılabileceği konuşuldu.

İlçelerde kurulacak kısırlaştırma merkezleri konusunda da istişarelerde bulunuldu. Toplantı sonrası sokak hayvanlarının tüm cerrahi işlemlerinin gerçekleştirildiği 4 yataklı ameliyathane, eczane, laboratuvar, görüntüleme odası, yoğun bakım ve ameliyat sonrası bakım ünitelerinin bulunduğu merkezi gezen Özlü, gözetim altındaki yaralı ve hasta köpeklerin bulunduğu kapalı kafesler ile iyileşme sürecindeki köpeklerin yer aldığı yarı açık çoklu kafeslerin bulunduğu bölümleri de gezerek bilgiler aldı.

Dadaad213Ew Efwefwfw32131231454353

Özlü, tedavi, bakım, aşılama, kayıt ve rehabilitasyonları tamamlanarak sahiplenilmeyi bekleyen köpeklerin, ziyaretçiler ile yakın temas ve bağ kurabilmelerine imkan sağlamak üzere oluşturulan 2 bin metrekare alana sahip Sosyal ve Serbest Yaşam Alanını da gezdi.

Whatsapp Image 2024 06 12 At 18.15.41 (1)Sad

Ziyareti sırasında köpek sahiplenmek üzere merkeze gelen İlhami Paşalı adlı vatandaş ile de sohbet eden Özlü, “Güzel köpekler var. Sağlık kontrolünü, aşılarını ve kısırlaştırma işlemini yapıyoruz. Sahiplenmek isteyenler gelsinler sahiplensinler. Biz burada iyi bakıyoruz onlara. Ancak sahiplendirmek de bizim görevimiz” şeklinde konuştu. Başkan Özlü ardından da, vatandaşa sahiplendiği yavru köpeği teslim etti.

Editör: OĞUZHAN BAL