. AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ise “Bizden görünüp, bize zarar vermek isteyenler var.” diyerek dikkat çeken bir söylemde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü, Eğitime Destek Platformu yöneticileri ve platformun paydaşı olan STK başkanları ile iftarda bir araya geldi. Erguvan Kıl Çadırı’nda düzenlenen iftar programına AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ile AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ile 200 davetli katıldı.

Özlü 5-1

“31 Mart Düzce’nin kaderinin oylanacağı bir seçim”

İftar sonrası kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Başkan Faruk Özlü, 5 yıldır belediye başkanlığı yaptığını ve belediye başkanlığının siyasi bir görev olmadığını söyledi. 31 Mart seçimlerine dikkat çektiği konuşmasında, seçimlerin Düzce için öneminden söz eden Özlü, “31 Mart seçimleri aslında Düzce’nin kaderinin oylanacağı bir seçim. Yani Düzce’nin gelecek 5 yılı boşa mı gitsin, dolu dolu mu geçsin? Sizler karar vereceksiniz. Karar ve takdir sizin.” dedi.

Özlü 2-2

“Siyasal görüşünüz ne olursa olsun bu 3 kritere göre oy kullanın”

31 Mart Yerel Seçimleri’nde oy kullanırken 3 kritere dikkat edilmesini isteyen Başkan Özlü, “31 Mart seçimlerinde oy kullanmanın bir vebali var. Siyasal görüşümüz ne olursa olsun bu 3 kritere göre oy kullanalım ki üstümüzde bir vebal kalmasın. Bunlardan birincisi, adayın siciline bakın, geçmişine bakın. Geçmişte ne yapmış? Hangi işlerde çalışmış? Sicili temiz mi, bozuk mu, sağlam mı, çürük mü, iyi mi kötü mü? İkincisi oy vereceğiniz adamın gücüne bakın. Bu adamın gücü nedir? Seçildiği takdirde ne fayda sağlar? Düzce’nin ihtiyacı olan kaynakları, parayı getirebilir mi, proje yapabilir mi? Üçüncüsü adamın ahlakına bakın. Seçeceğiniz insan devletin parasını pulunu, belediyenin imkanlarını har vurup harman savurabilir mi? Kendini değil, kentini düşünebilir mi? Çok rica ediyorum bunlara bakın” ifadelerini kullandı.

Özlü 6

‘Siz daha ne istiyorsunuz?’

MUHTARLIK SEÇİM SONUÇLARI TEKRAR EDİLECEK MUHTARLIK SEÇİM SONUÇLARI TEKRAR EDİLECEK

AK Parti ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bazı siyasi çevrelerce dillendirilen “Siz iktidardasınız, hiçbir şey yapmadınız.” söylemlerini sert şekilde eleştiren Başkan Özlü, “Bu eleştiren kesim çok rahmetle andığımız bir büyüğümüzün oğlu ve onun etrafı. AK Parti bir şey yapmadı demek için Allah korkusu olması lazım. Size yalnızca birkaç örnek vereceğim. Uzun yıllar Ayasofya’nın açılmasını konuştuk, istedik. Ayasofya açıldı, Recep Tayyip Erdoğan açtı, AK Parti açtı. Yıllardır kendimi bildim bileli okurum, dinlerim, duyarım Taksim’e cami yapılsın söylemini. Peki kim yaptı, Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Şimdi soruyorum. Bu mübarek senin babanın yapmayı istediği ne varsa bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Sen daha ne yapacaksın? İmam hatip okulu mezunları üniversiteye giremezlerdi. Bugün giriyorlar. Bütün devlet dairelerinde başörtülü vali, rektör, asker, profesör var. Siz daha ne istiyorsunuz? Bunun dışında ne yapacaksınız?” diye sordu.

Özlü 3-2

“Bizden görünüp, bize zarar vermek isteyenler var”

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ise yaptığı konuşmada, “Bizden görünüp, bize zarar vermek isteyenler var. Ben eminim buradaki topluluk her şeyin çok farkında. Buna fırsat vermeyecekler.” ifadelerini kullandı.

Özlü 4

“Yıllar önce yasaklardan, baskılardan çok çektik”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu da Eğitime Destek Platformu temsilcileri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Rabbim sizlerin sayısını arttırsın. Yıllar önce yasaklardan, baskılardan çok çektik. Elhamdülillah bugün, özellikle imam hatip mezunları özgürlüklerini yaşıyor. İnşallah rabbim bugünlerimizi aratmasın.” şeklinde konuştu.