7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Görme yeteneğinin kaybedilmesi yani körlük, doğuştan gelebildiği gibi çeşitli hastalıklar sonucu sonradan da ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle göz sağlığımızı korumak ve olası görme kaybının önüne geçmek için; Özellikle periyodik göz kontrollerinin yapılması, birçok göz hastalığının henüz belirtileri başlamadan önlenmesini ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlanmalı.” ifadelerini kullandı.

Görme

Göz muayenesini asla ihmal edilmemesi gerektiğini kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: “Rutin kontroller atlanmamalı, sağlık kurumlarımızda muayene olup, doktorlarımızın verdiği tedaviye uyulmalı, gözlük ve lens alırken mutlaka muayene olmalı ve rastgele yerlerden gözlük ve lens alınmamalıdır. Hastaların bu konuda duyarlı olması, en küçük bir şikâyeti dikkate alması göz sağlığı acısından çok önemlidir.”

DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ayrıca “Bu duygu ve düşünceler ile azmi ve cesareti, başarılı çalışmalarıyla ülkemize güç veren görme engelli kardeşlerimizin 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasını tebrik ediyorum.” diyen Yılmaz, görme engelli vatandaşlara ve çalışanlara aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecek diledi.