Dün neydi, ne oldu? Nasıl izah etmeli? Güzel, marka arabaları var. Yani sebepsiz zenginleşen, herkese bu Tuncay Şahin'in şahsına söylemiyorum. Düzce'de 35 sene önce hamallık yapıp da, 10 sene önce hiçbir şey olmayıp, şu anda çok büyük imkanlara sahip olanlara da baksınlar, incelesinler. Sebepsiz zenginleşenler, bu memleketin Beytülmalına dokunmuştur” yorumunda bulundu. Öte yandan Ünsal, Cumhur İttifakı ortağı MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’na randevu verip, bu randevuya uymayan AK Partili Çilimli Belediye Başkanı Yılmaz Yıldız’ı eleştirdi. 

2022 yılın Düzce TSO eski Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin, aralarında Düzce TSO eski Başkanı Tuncay Şahin’de bulunduğu odanın iştiraki şirketlerde zimmet davası, Düzce 3 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başladı.

Tuncay Şahin Removebg Preview

“Zimmet cezası en az 4 yıldan başlıyor”

SAĞLIKLI YAŞAMIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRELİM SAĞLIKLI YAŞAMIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRELİM

Konuyu kendisinin hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşarak, Düzce’nin Gündemini belirleyen, “Yorumlu-Yorum” Programında gündeme taşıyan Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, “Tuncay Şahin eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’ydı. Paralar kullanılmış, edilmiş, eğlenmiş. Savcılık mütalaa derken 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir iddianame hazırlamıştı, Cumhuriyet Başsavcılığı. Zimmet cezası en az 4 yıldan başlıyor. Zimmet suçundan yargılama için iddianame veriliyor. Daha sonra iddianame, bir alt mahkemeye gitmek üzere reddediliyor. Bir daha itirazdan sonra 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Tuncay Şahin'le ilgili zimmetten yargılama başladı” diye konuştu.

“35 sene önce hamallık yapanlar, şu anda çok büyük imkanlara sahip”

Düzce’de 35 sene önce hamallık yaparak geçimini sağlayan bazı kişilerin, günümüzde çok büyük imkanlara sahip olduğuna dikkat çeken Ünsal, “İnsanın eşine, dostuna, çoluğuna çocuğuna aldığı araba markalarına, zenginleşmesine bakmak lazım. Dün neydi, ne oldu? Nasıl izah etmeli? Güzel, marka arabaları var. Yani sebepsiz zenginleşen, herkese bu Tuncay Şahin'in şahsına söylemiyorum. Düzce'de 35 sene önce hamallık yapıp da, 10 sene önce hiçbir şey olmayıp, şu anda çok büyük imkanlara sahip olanlara da baksınlar, incelesinler. Sebepsiz zenginleşenler, bu memleketin Beytülmalına dokunmuştur” dedi.

İlhami̇ Caboğlu-4

 RANDEVUYA UYULMAYINCA MAKAMI TERK ETTİ

Programda, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından seçilen İlçe Belediye Başkanlarına ziyaret düzenleyen İttifak ortağı MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun Çilimli Belediye Başkanı Yılmaz Yıldız’dan aldığı randevuya uyulmayınca makamı terk ettiği olayı anlatan Ünsal, “Belediye başkanlıkları kazanıldı. Hayırlı olsun ziyaretleri var. Cumhur ittifakının İl Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi'nin İl Başkanı tüm belediyeleri dolaştığı gibi, Çilimli Belediyesi’ne de gidiyor. Bir saatte randevulaşıyor. Tabii randevusuna İl Başkanı heyetiyle beraber geliyor. Fakat Çilimli Belediye Başkanı Yılmaz Yıldız çok meşgul, içeride Belediye Başkan Yardımcısı olacağı söylenen Sudi Akar, iş insanı, Organize Sanayi bölgelerinde çok güzel işler yapan Ümit Ülgen, iş dünyasından yine Zafer Turhan ve bizim gazeteci arkadaşımız Mustafa Armutçu çok yoğun bir muhabbet ediyorlar içeride.

N H O C I D V K F D H V F D

İl Başkanı gelmiş, telefon direği gibi dikilmiş. İl Başkanı orada bekliyor, içeride nasıl bir durum varsa ‘Hahu’ mu var, organize işler mi var? İl başkanının beklediğini bilemeyecek, fark edemeyecek ve verilen randevuya uyulamayacak kadar bir yoğun bir hal var ki; İl Başkanı orada biraz bekliyor, sonra çekip gidiyor. Siyasi nezaket, olgunluk ve Cumhur İttifakı'nın il başkanına reva görülen hal. Sonra arıyor,  şöyle böyle bir şeyler anlatıyor. Cumhur İttifakı’nın İl Başkanı randevu verdi mi? 5 dakika önce hazır ol, bekle. Bu kişilerle çok önemli bir mevzu mu var, olabilir. Çıkarsın ‘Sayın başkanım çok hususi bir işimiz var içeride, çok büyük projeler var. Bir 5 dakika müsaade eder misiniz?’ dersin. O da size mutlaka bir değerlendirir konuyu. Orada mı duyarsız kaldı, içeridekiler mi yönlendirdi başkanı? Onlara mı uydu, onu da bilmiyoruz. Ama uyulan da, duyulan da, bilinen de baktığınızda abesle iştikal bir durum. Orada Orhan Kansız var mıydı? Bilmiyorum, ama bu işleri bilir. Bu konuda açıklama yapmalarında fayda var. Herkes, her asalet, her makamı kaldıramaz. Anlayanlar da anlamayanlara anlatmalı” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI