Antalya ANFAŞ Fuar Merkez’inde bu yıl 12.’si düzenlenen YÖREX fuarında Düzce rüzgarı esmeye devam ediyor.  Bu yıl Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın  (TSO) koordinesinde firma ve kamu kuruluşlarının yoğun katılım gerçekleştirdiği YÖREX fuarındaki Düzce stantları, fuarın gözdesi oldu.

Arı ürünleri ile Düzce Üniversitesi’nin de yerini aldığı fuarda, Türkiye’nin özel ırkı olma vasfı taşıyan Yığılca Arısının yaptığı bal ve arı ürünleri, katılımcıların büyük ilgisini çekti. Fuar ile ilgili görüşlerini, fuarı yerinde takip eden Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’e anlatan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir,  fuarın markalaşma adına büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Fuarın Yığılca Balı ve arı ürünlerinin katma değer olarak döneceğini düşündüğünü belirten Rektör Sözbir,  “Biz Düzce Üniversitesi olarak Düzce’nin her etkinliğine katılıyoruz. Bugün yine burada Düzce Üniversitemizin ürünlerini sergiliyoruz. Bu etkinliğin faydalı olacağını düşünüyorum. Ürünlerimiz güzel bir şekilde teşhirlenir.  Avrupa Birliği etiketi almış oluruz. Bizim burada spreylerimiz var. Polen ve propolis kaynaklı ürünlerimiz var. Bunları sergiliyoruz. Burada her ürünümüz marka olabilir. Tanındıkça büyüyebilir. Katma değer olarak geri dönebilir. Fuarda tanıtmak gerekiyor. Sonrasında bize değer ve para olarak dönebilir” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Editör: Liva Ünsal