banner851

banner955

DÜZCE’DE TEHLİKELİ YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20-26 Kasım tarihleri arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının yer aldığı insidans haritasını paylaştı. Vaka haritasına göre, Düzce’de vaka sayısı 360, 65’e yükseldi.

Sağlık & Çevre 05.12.2021, 17:40
2717
DÜZCE’DE TEHLİKELİ YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgınında kabus devam ediyor. Alınan tüm önlemlere rağmen tüm Türkiye’de olduğu gibi, Düzce’de de artış hızını sürdüren Kovid-19 salgının da, salgına bağlı ölüm haberleri de art arda geliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye’nin vaka sayısının yer aldığı insidans haritasını paylaşarak, Türk halkını uyardı. Aşılama oranının yüzde 74.1’de kaldığı Düzce’de haftalık vaka haritasına göre vaka sayısı 360, 65’e yükseldi. Bu artış geçen haftaya göre çok az görünse de, salgının yayılım hızı açısından tehlikeli bir boyut olarak değerlendiriliyor.

Salgınla mücadelede en güçlü silah olarak kullanılan aşı çalışmaları, Düzce Valiliği ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde dört bir koldan devam etse de, aşı karşıtlarının ısrarla aşı olmak istememeleri, topyekun sürdürülen mücadele çalışmalarına sekte vuruyor.

Öte yandan, Düzce’de salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 283’e yükseldi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Taraftar 13 ay önce
Bu takıma MADDİ MANEVİ DESTEK VERİLMELİ,ÇÜNKÜ RAKİPLERİMİZDEN IĞDIRSPOR VE İSKENDERUN PARA İÇİNDE YÜZÜYORLAR DEVRE ARASI DA YAPARLAR TRANSFERLER BU FUTBOL İÇERİSİNDE PARA EKONOMİ ÇOK ÖNEMLİ MAALESEF DÜZCEMİZ DE MÜLKİ AMİRLER MADDİ MANEVİ TAKIMDAN UZAKLAR MAÇLARA BİLE GELMİYORLAR BU DUYARSIZLIKDIR,TAKIMIMIZ ELİNDEN GELEN HERŞEYİ YAPIYOR DAHA NE YAPILSIN KARDEŞİM HANİ DENİR YA BİR LİDER OL BAK MADDİ DESTEK VERİRİZ,BİR LİDER GİT NELER VERİRİZ NELER, AL TAKIM İŞTE HERŞEYİ YAPMIŞ YAPIYOR NEREDE MÜLKİ AMİRLER ŞEHRİN İLERİ GELENLERİ ORTADA YOKLAR YAZIKTIR YAZIK AMA BİR TARAFTAR HERŞEYİ BİLİYORUZ YAZIKTIR YAZIK..
deniz 13 ay önce
insanlara korku salmaktan vazgeçin, bu tarz haberlerden prim mi alınıyor merak ediyoruz? evet son varyant daha bulaşıcı fakat eski gripler gibi atlatılıp geçiliyor. aşıların ardından ölümlerin çoğaldığına ne zaman uyanacaksınız?
Deniz Zengin 13 ay önce
Hay senin olmayan beynine... Uzmanlar yeni varyant'ın daha tehlikeli olabileceğin konusunda uyarılarda bulunurken sen neredeydin kenefte kendini beceriyordun galiba!
Aziz Milletmiş 13 ay önce
'Şeffaf devletiz' ya bir zahmet günlük vaka sayısını açıklasanız.
Hasta 13 ay önce
Bakan istifa..Ilaclara verdigimiz odedigimiz polk.farklari yeter artik..Bakansan istifa et.SMA li hastalarin ahi seni bulur.Suriyeli kurus odemiyor bu ulkede..Istifa et..yeter artik kanimizi emdiginiz.
Yeni Sayımız