banner851

banner955

HEMŞİRELERE ‘YARA’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım ve Klinik Hemşirelerine yönelik "Yara Bakım Eğitimi" gerçekleştirildi.

Sağlık & Çevre 23.06.2022, 16:30 24.06.2022, 15:04
330

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti verilmesi için sağlık çalışanlarına yönelik eğitim programlarını sürdürüyor.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü eğitim birimi koordinasyonunda Devlet Hastanesi’nde görevli Yoğun Bakım ve Klinik Hemşirelerine yönelik Düzce Atatürk Devlet Hastanesi konferans salonunda düzenlenen Yara Bakım Eğitiminde yara tipleri, basınç yaraları, yaralara uygun bakım konular anlatıldı.

Eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Söz konusu eğitim ile hastanemizdeki hemşirelerin yara bakımı ve yönetimi ile ilgili rollerini fark etmeleri, yara oluşumunu etkileyen riskleri ve diğer faktörleri analiz edip gerekli önlemleri almalarını, yara iyileşme süreçlerinin bilinmesi, yara tiplerini ve basınç yaralarını doğru bir şekilde sınıflandırılması, yaraya uygun bakımın verilmesi ve bakım ürünlerinin uygun bir şekilde seçilip, doğru şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yara bakımı eğitimini düzenledik.  Söz konusu eğitim ile hedefimiz hastanemizdeki hastaların kronik yaralarında iyileşme süresini azaltmak, hastane kalış süresini kısaltmak, tekrarlı yatışları önleme ve hastaların yaşam kalitesini artırmak gibi pek çok olumlu sonuçları ortaya koymak” dedi.

Yorumlar (2)
Eksikleri de görün 2 hafta önce
Elbette eğitimin yeri çok büyük ve bir o kadar da önemli, ama eksikleri de görmezden gelmeyin, diş hastanesinden randevu almak 4 lü yonca aramak kadar zor, ilçe hastanelerinde diş polikliniği hepsinde var mı bilmiyorum, ben ilçemdekine sıramı aldım gittim, muayene olucam, cihaz bir çalısıyor bir duruyor, defalarca, Dr. Çıldırıyor bana belli etmemeye çalışıyor ama elinde değil ben de ona ayıp olmasın diye zor sabrediyorum, bittikten sonra hocam bu ne iş dedim, bütün üstlerimize bildiriyorum, idare edin diyorlar, elimden bir şey gelmiyor, gitmek için uğraşacağım diyor. Şimdi siz eğitimle birlikte eksikleri de bir çare bulun.
Saglik81 2 hafta önce
Ne eğitimi ya 10 tane hemşire bile yok bu müdürden ne yapıyor da neyi anlatmaya çalışıyor düzenin en zayıf kurumu hastaneleri tartışmaya gerek mi var
27
açık