banner851

banner614

HER KIŞ AYNI DUYARLILIĞI GÖSTERİYORLAR

Düzce’nin yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, jandarma karakolunun da desteğiyle Beyköy’de yüksek noktadaki ormanlara doğada yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarını unutmadı.

banner619
Sağlık & Çevre 01.02.2021, 12:45
1198
HER KIŞ AYNI DUYARLILIĞI GÖSTERİYORLAR

Son dönemde Düzce’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı rakıma bağlı olarak yaylalarda 1metreye kadar yükseldi.

Buna bir de soğuk hava şartlarının eklenmesinin ardından Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Beyköy Jandarma karakolu ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için çalışma başlattı.

Yürütülen ortak çalışma ile yüksek kesimlerde belirlenen ormanlık noktalara 150 kilogram yonca ve 50 kilogram samandan oluşan toplam 200 kilogram yiyecek bırakıldı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, yaban hayatı kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasının kurumun en temel sorumluluklardan olduğu vurgulanarak Beyköy Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine teşekkür edildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Nurettin 8 ay önce
Bu dünya hepimizin. Farkında olanlara çok teşekkür ederiz.
RIFKI 8 ay önce
Allah razı olsun... böyle haberler yap işte sayın öncü! kışkırtma işini bırak artık medyanın gücünü pozitife kullan. emeği gecen herkese teşekkürler.Biraz empati dünyayı daha güzel bir hale getirir