banner851

banner614

Eczanelerde e-reçete dönemi !

Eczanelerde e-reçete dönemi başladı. Hekimlerin elektronik ortamda yazarak, elektronik imza ile imzaladıkları elektronik reçeteler de eczanelerde kabul edilecek.

banner619
Sağlık & Çevre 23.07.2009, 11:53
196
Eczanelerde e-reçete dönemi !

Eczaneler ve Eczane Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte yapılan Değişiklik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Yönetmeliğin 22. maddesine göre, eczanelerde, yalnızca tabipler, diş tabipleri ve veteriner hekimler tarafından yazılan reçeteler kabul ediliyordu. İnternet, faks, telefon, kurye, komisyoncu ve benzeri yollarla eczanelere gelen reçeteler geçersiz sayılıyordu.
Değişiklikle ''hekimlerin elektronik ortamda yazarak bunu güvenli elektronik imza ile imzalamalarıyla gerçekleşen elektronik reçeteler bu hükmün dışında kaldı. Böylelikle Eczanelerde e-reçete dönemi resmen başlamış oldu. Hekimlerin elektronik ortamda yazarak, elektronik imza ile imzaladıkları elektronik reçeteler de eczanelerde kabul edilecek. Resmi Gazetede bugün yayımlanan uygulama ile ilgili henüz Düzce Eczacılar Odasına resmi bir yazı gelmezken, Uygulamanın Düzce’de kararın resmi yazıyla Eczacılara tebliğ edilmesinden sonra başlanması bekleniyor.

Yorumlar (0)