AK Parti Düzce İl Teşkilatı, Genel Merkez’den üst düzey isimlerin de katılımıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla Düzce Merkez, İlçe ve Belde adaylarını tanıttı.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.44.57

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine, güçlü bir şekilde girmeyi planlayan Ak Parti’nin aday tanıtım toplantısına Ak parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Ak parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce milletvekili Ercan Öztürk, Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk özlü, İlçe ve belde belediye başkanları teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.44.58 (1)

Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, programda yaptığı konuşmasında: “biz davamız uğruna gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle 10-0 yapmayı hedefliyoruz ve başaracağız. Bugün burada bu heyecanımıza ortak olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.44.59 (1)

Belediye Başkanlık sürecini anlatan Dr. Faruk Özlü: “Hiç beklediğim bir görev olmamasına rağmen, Belediye Başkanlığını çok sevdim. Belediye Başkanlığı, küçük bir ülkenin Başbakanlığı gibi. Milli Eğitim Bakanlığı okul yaptıracak, bizim imar tahsisi yapmamız gerekiyor. Sağlık Bakanlığı hastane yaptıracak, bizim yer tahsisi sağlamamız gerekiyor. Bir şekilde belediye olarak bu şehirde olan her şeyle alakamız var.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.44.59

Bununla birlikte yeni dönemde de hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Siyasi polemiklere girmiyorum. Sadece kendi işimi yapıyorum. Bu şehrin önümüzdeki 50 yılını planlıyoruz. O vizyonla çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.44.59 (4)

Ak Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ise, Başkan Faruk Özlü ile Ankara’daki çalışmalarından örnekler vererek, Faruk Özlü’nün iyi bir devlet adamı olduğunu vurguladı.

Sayın Özlü ile birçok görevde beraber çalıştık gerçekten değerli bir insan diyen Elitaş, şunları söyledi:

“Ak Parti davası, Sayın Cumhurbaşkanımızın 94 yılında başlattığı Belediyecilik anlayışıyla, tüm şehirleri, ilçeleri ve beldeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmak için gayret ediyor. Bu anlamda aday olmadığı için küsüp gidenler, gerçekten bu davaya sahip çıkamazlar. Dava demek: aday kim olursa olsun, küsmeden kırılmadan onu desteklemek, onunla yürümek demektir.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.45.00

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir: “Sayın Bakanımız Faruk Özlü Düzce’ye çok şey kattı ama ben 2 tane önemli gördüğüm konuya değinmek istiyorum: “1 ulaşım master planı, 2 çevre planı. Faruk Özlü Bakanımız, Düzce’nin gelecek 50 yılının çevre planını yapıyor. Bu çok kıymetli bir vizyon. Ulaşım konusunda hayata geçirdiği yenilikler birçok ilde takdirle karşılanıyor. Kıbrıs bile örnek aldı.

İnşallah önümüzdeki dönemde daha güzel işler yapacak.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından, Merkez, ilçe ve belde Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 15.45.04

Yapılan resmi tanıtımına göre, Düzce Merkez’de mevcut Başkan Faruk Özlü, Akçakoca’da Osman Cumhur, Yığılca’da Selami Savaş, Cumayeri’nde Recep Tuna aday gösterildi.

ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİLDİ ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİLDİ

Gölyaka’da mevcut başkan Yakup Demircan ile yola devam kararı alan Ak Parti, Kaynaşlı’da Ahmet Türkmen’i, Gümüşova’da ise Kenan Subekçi’yi aday gösterdi.

Çilimi’de ise Yılmaz Yıldız, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Belediye Başkan Adayı olarak tanıtıldı.

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan töngel