Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerine yönelik süreç işlemeye devam ederken, Öncü Haber ekibi, bu kez Gümüşova ilçesinde sokağın nabzını tuttu. AK Parti’nin adayı Kenan Sübekçi, MHP’nin adayı Ercan Çakır, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ramazan Özdemir ve Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Mustafa Çavuş’un yarışacağı seçimlerde, AK Parti ve MHP’nin adayları ön plana çıktı.

Gümüşova halkı, önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerinin AK Parti ve MHP’nin arasında geçeceğinin tahmininde bulunurken, ilçe siyasetinde ise adayların henüz saha çalışmalarına başlamadığı görüldü. Kısacası genel olarak Gümüşova halkının kafasında henüz bir belirsizlik hakim.

İşte Gümüşova halkının 31 Mart Yerel seçimleri ile ilgili öngörüleri:

“Mevcut Belediye Başkanından memnun değilim”

Ruhi Ünal: “AK Parti işi götürür. Mevcut belediye başkanının çalışmalarından memnunum değilim.”

I M G 7146

“Seçimler AK Parti ve MHP Arasında geçer”

Ahmet Battal:” Bu durumlar şuanda AK Parti ve MHP arasından geçer, başka kimsenin şansı yok. Şu anda mevcut belediye başkanının çalışmalarından gayet memnunum. Yine de ikisinin arasında geçer, başka olmaz.”

“AK Parti kazanır”

Ali Aşık: Ben köyde yaşadığım için burada oyum yok ama bence AK Parti’den Kenan Sübekçi gibi gözüküyor. Mevcut belediye başkanı yaptı bir şeyler ama çok da görünür bir şey yok.

I M G 7184

MUHTARLIK SEÇİM SONUÇLARI TEKRAR EDİLECEK MUHTARLIK SEÇİM SONUÇLARI TEKRAR EDİLECEK

“AK Parti Gümüşova’da seçimleri alır”

Aydın Korkmaz: Ak Parti Gümüşova’da önde gibi gözüküyor. Mevcut belediye başkanının çalışmalarından memnunuz, sonuçta arkadaşım oluyor kendisi.

“AK Parti favori olarak görünüyor”

Ali Ören:” Buranın seçmeni değilim ama AK Parti'nin adı favori gibi gözüküyor. Mevcut belediye başkanından memnunum.”

I M G 7174

“Kim iyi çalışırsa o kazanacak”

İbrahim Arslanaydın: “Her şey ortada, bir parti önde değil, kim iyi çalışırsa o kazanacak. Muharrem Tozan iyi adam, dürüst adam, bu dönem biraz çalışmadı, geçtiğimiz dönemde çok iyi çalışmış biri.

“AK Parti ve MHP arasında geçer, ama İYİ Parti de sürpriz yapabilir”

Ahmet Güler: “Gümüşova’da halk sahaya inmediği için daha net bilgi veremiyoruz, belli olmaz. AK Parti ile MHP arasında geçer gibi gözüküyor ama İYİ Parti de aradan çıkabilir, hiç belli olmaz. Muharrem Tozan’dan memnunuz ama aday olmadı, şu anda başarılıydı.”

I M G 7161

“AK Parti ve MHP arasında geçecek seçim”

Hasan Arslanaydın: Şu anda ortada MHP ile AK Parti arasında geçer. Kendi çapında çalışıyor, beğendiğimiz taraflar, beğenmediğimiz tarafları var, her şey ortada.

I M G 7185

“Gümüşova’da durumlar karışık”

Ayhan Küçük: “Hak eden kazanacak inşallah. Şu anda ortada gözüküyor, iktidar partisi 1-0 önde başlar her zaman ama herkesin şansı vardır, burası küçük yer, böyle yerlerde her şey olabilir. AK Parti, MHP, Yeniden Refah Partisi arasında geçer, tabii İYİ Parti'nin de güzel bir adayı var. Gümüşova’da durumlar karışık, çalışan ve hak eden kazanır. Muharrem abimiz güzel çalıştı, belediyeyi kâra geçirdi, devam etsin isterdik ama demek ki buraya kadarmış.”

HABER / RÖPORTAJ: Savaş ARI

KAMERA Liva Nur Ünsal