Düzce’de 9 Temmuz tarihinde meydana gelen sel felaketinin  ortaya çıkarttığı tahribatın izlerinin silinmesine yönelik çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yolların sel sularına kapıldığı, köprülerin yıkıldığı ve ekili tarım arazilerinin sular altında kaldığı sel felaketinde, Akçakoca İlçesi’ne bağlı Kurugöl Köyü Dakenarı Mahallesi yolu da hasar aldı. Heyelanların meydana geldiği köy yolunda, ulaşım başka bir yoldan sağlanırken, köylüler mevcut kullandıkları yolun yapılması için toplandı.

FOTO 1

Yetkililere seslerini duyurmak için köylüler adına bir açıklama yapan köy sakinlerinden Şükrü Altay, son seçimlerde köylerinden AK Parti’ye yüzde 98 oy çıktığını belirterek, parti yetkililerine sitemde bulundu.   

FOTO 2

“Arkadaşlar biz yüzde 80, yüzde 90 AK Partiye oy vermiş insanlarız” diyen Altay, “ Biz devletimizden şikayetçi değiliz, ama Kaymakamlık, Akçakoca AK Parti İlçe Teşkilatı bizim isteklerimize karşılık vermiyorlar. Yollarımız uçtu, heyelan oldu, asfaltlama yok. Yoldan geçemiyoruz, çarşıya ulaşım yok, köylülerle hep beraber toplandık mecbur kaldık sesimizi bu şekilde duyurmaya. Biz kime gideceğimizi bilemedik, en son sesimizi böyle duyuralım dedik. 400 metre yolu 4 kilometre dolaşarak şehre gidiyoruz. Hazır betonlaşmış yolu açmıyorlar yola bir sel geldi hala daha bu şekilde yol. Devlet ve millet nerede hastası olan var, mağdur oldular. Kimsenin can güvenliği yok, yollar kapalı. Bize devletimiz sahip çıksın. Sadece bir kepçenin gelip açması lazım, başka bir şey istemiyoruz. Selden beri hiçbir yetkili gelmedi, şuan da fındık zamanı ve köyler yoğun kalabalık. Muhtar da çaba gösteriyor, fakat bir rapor tutulmadı. Ak partiye yüzde 98 oy veren bu köy, bu cezayı hak etmiyor. Bütün devlet birimleri gerekeni yapsın” diye konuştu.

Yolda çalışmalar başladı

Köylülerin bu açıklamasını duyan AK Parti Akçakoca Teşkilatı, durumu Düzce İl Özel İdaresine bildirdi. Bugün sabah saatlerinde köye gelen ekipler, yolun yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarına başladı.

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı