Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün coğrafi yapısı gereği Düzce tarafında kalan ancak yıllardır Bolu ismiyle anılan dağa, ‘Düzce Dağı’ denmesi yönündeki çağrısına ‘3 ilçeyi aldırma bana, akıllı ol!’ şeklinde çıkış yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı kınadı.

“SEVİYEMİZİ BOZMAMAK ADINA KONUŞMUYORUZ”

450543862 897537839082650 7340555303743823830 N

YANLIŞ HESAPTAN DOĞRU SONUÇ ÇIKMAZ FATİH ERBAKAN YANLIŞ HESAPTAN DOĞRU SONUÇ ÇIKMAZ FATİH ERBAKAN

TSO Başkanı Bıyık, yaptığı yazılı açıklamada, Özlü’nün gerekçelerinin yerinde olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Sayın Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün haklı ve makul sebeplerle Bolu dağının Düzce il sınırları içinde olmasından dolayı isminin Düzce Dağı olması önerisi üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamaların hayretle ve ibretle okuduk. Bolu Belediye Başkanı’nın Düzce Belediye Başkanımıza ve dolayısıyla Düzce’mize yönelik hakaret içerikli çirkin söylemlerini şiddetle ve esefle kınıyoruz. Söyleyecek çok sözümüz varken, seviyemizi bozmamak adına bu ifadeleri seviyesiz, edep ve adap yoksunu olarak değerlendirmekle yetiniyoruz.”

Thumbs B C 0F72E7A80685F1A7D57Da91938F0A78C

“AKILLI OL DEMİYOR ANCAK UZMAN BİR KLİNİKTE TERAPİ ALMANI DİLİYORUZ”

Başkan Özcan’ın bir an önce ayılmasını ve kendine gelmesini temenni eden Bıyık, açıklamasını şöyle noktaladı:

“Düzce ile Bolu arasındaki kardeşlik bağlarının akıl tutulması yaşadığını düşündüğümüz Tanju Özcan’ın ipe sapa gelmez lakırdılarıyla bozulmayacağına inancımız tamdır. Lümpen tarzı beyanların hiç kimseye en ufak bir fayda sağlamadığı aşikardır. Tanju Özcan’a “akıllı ol” demiyor, ancak en kısa zamanda uzman bir klinikte terapi almasını, ruh ve akıl sağlığına bir an önce kavuşmasını diliyoruz.”

Editör: OĞUZHAN BAL