çizdi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sadakatini kelimelere döken tecrübeli başkanın hedefinde arkasından oyun çevirenler de vardı. “Gerçekler zamanla anlaşılır. Durmak yok, yola devam…” ifadesi ile hakkında yıpratma operasyonu yürütenlere üstü kapalı atıfta bulundu.

Çilimli OSB’nin kuruluşunda büyük emeği olan, sadece ilçesini değil Düzce’yi siyah pirinçte marka haline dönüştüren, yaptığı başarılı çalışmalarla ilçe halkının gönlünde taht kuran Çilimli mevcut Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, partisi tarafından aday gösterilmemesinin ardından sessizliğini yaptığı açıklama ile bozdu. Hakkında ortaya atılan ‘Başka partiden aday olacak’ söylentilerine son noktayı koyan Başkan Yavuz, hiçbir zaman Milli Görüş çizgisinden ayrılmayacağını ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan bağlılığının devam edeceğini vurguladı.

“Halka hizmet hakka hizmet idrakiyle 20 yıldır memleketime hizmet ediyorum”

15 yıldır Çilimli halkına hizmet ettiğinin altını çizen Yavuz, “Millete hizmet davasına, Milli Görüş’ün efsane Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile hocam ile çıkıp, O’nun rahle-i tedrisatından geçerek ve “halka hizmet hakka hizmet” olduğunun idrakiyle 20 yıldır Düzce ve Çilimli’ye hizmet etmekteyim. Büyük Türkiye davasında Recep Tayyip Erdoğan ile 15 yıldır yol arkadaşlığı yapmanın haklı onurunu ve gururunu yaşıyorum. ‘İnsanı Yaşat ki; Devlet Yaşasın’ düsturuyla   15 yıldır da Belediye Başkanı olarak Çilimli halkına hizmet ettim.” ifadelerini kullandı.

“Yılmaz Yıldız’ın partide kabul görmesini, başkanlığım riyasetindeki hizmet tarlamızın bir ürünü olarak görmekteyim”

“BİROL ŞAHİN’E “DENSİZ” DEDİ… “BİROL ŞAHİN’E “DENSİZ” DEDİ…

15 yıldır yakın çalışma arkadaşı olan ve aday adayı olmamasına karşılık AK Parti’nin Çilimli Belediye Başkan Adayı olarak duyurduğu Yılmaz Yıldız’a başarılar dileyen Yavuz, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bu süreç içerisinde çocukluk arkadaşım olan ve 15 yıldır belediye başkan yardımcım olarak görev yapan Yılmaz Yıldız kardeşim, partimiz tarafından Çilimli Belediye Başkan adayı olarak gösterilmiştir. Öncelikle kendisine başarılar diliyor ve tebrik ediyorum. Özellikle 15 yıldır yaptığı hizmetin mükafatı olarak Yılmaz Yıldız’ın kamuoyunda ve partide kabul görmesini, başkanlığım riyasetindeki hizmet tarlamızın bir ürünü olarak görmekteyim.”

“Hiçbir partiden aday olmayacağım gibi, bağımsız da aday olmayı düşünmüyorum”

Kendisine birçok partiden belediye başkan adaylığı teklifi geldiğini ifade eden Yavuz, şunları kaydetti:

“Bu süreç içerisinde bana diğer partilerden belediye başkan adaylığı teklifinde bulunan tüm siyasi parti il başkanlarına teşekkür ediyorum. Hiçbir partiden aday olmayacağım gibi, bağımsız da aday olmayı da düşünmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, gerçek belediyecilik yolunda yapılması gereken hizmetleri gönülden fiili olarak da desteklemeye devam edeceğim. Çilimli halkına şahsıma yönelik gösterdiği teveccüh ve samimiyete gönülden teşekkür ediyorum. Bir bayrak yarışı olarak gördüğümüz hizmet anlayışımızda devraldığımız çıtayı, daha yükseklere çıkardığımıza inanıyorum ve bu bayrağı aynı şekilde partimiz iradesiyle aday gösterilen Yılmaz Yıldız’a devrediyorum. Çilimli’ye hizmet noktasında partimiz bayrağı altında 15 yıldır olduğu gibi bugünde hizmet etmeye devam edeceğiz.”

“Siyasete kısa bir mola veriyorum”

Şimdilik siyasete kısa ve kerhen mola verdiğinin altını çizen Yavuz, “Düzce’nin ve Çilimli’nin meselelerine duyarsız kalmayacak, her zaman hassas bir şekilde kamuoyunda dile getirecek ve ‘Durmak yok! Yola devam’ edeceğiz. Halkım ve kamuoyundan tarafıma gösterilen teveccüh ve desteklerden ötürü gönül yoldaşlarımın her birine teşekkür ediyorum. Seçime katılan tüm belediye başkan adaylarına da başarılar diliyorum. Çilimli için hayırlı olsun… Halkımız özgür iradesiyle gelişmeleri değerlendirip, iradelerini sandığa yansıtacaklardır. Biz doğru olacağız, doğrularda bizi bulacaktır. Gerçekler zamanla anlaşılır. Durmak yok, yola devam…” açıklamalarında bulundu.