Geçirdiği kalp krizi nedeniyle Düzce Özel Çağsu Hastanesi’ne kaldırılan Sami ve Erdoğan Aykut’un babaları Düzce’nin hafızası Konuralp eski Belediye Başkanı İbrahim Aykut, doktorların tüm çabalarına rağmen hayata tutunamamıştı.

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 14.17.25 Dfd4E284

Sami ve Erdoğan Aykut’un babaları, Efsane Belediye Başkanı İbrahim Aykut, bugün Çiftepınarlar Mahallesi Huzurevleri Sitesi’ndeki evinden alınarak, Konuralp Merkez Camii’ne götürüldü. Aykut burada öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Konuralp Merkez mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

BİN 500 DÜZCELİ İSTANBUL’DAKİ TARİHİ CAMİLERİ GEZDİ BİN 500 DÜZCELİ İSTANBUL’DAKİ TARİHİ CAMİLERİ GEZDİ

Ekran Görüntüsü 2024 03 03 144218

Aykut’un cenaze törenine, Türkseven Şirketler Grubu Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç, İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, iş insanları, yakınları ve yoğun bir kalabalık katıldı.

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 14.17.29 Ab543659

Konuralp davası için ömrünü harcadı

Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Konuralp’e birçok eser bırakan ve yaptığı başarılı çalışmalarla halkın gönlünde taht kuran 74 yaşındaki İbrahim Aykut,  beldenin tüzel kişiliğinin kaldırılarak, Düzce sınırlarına mahalle olarak dahil edilmesinin ardından “Konuralp benim davamdır” diyerek, bu dava için ömrünü harcamıştı.  Aykut’un ani vefatı, ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Konuralplileri de derin üzüntü içine soktu.

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Zeki AŞIKOĞLU