banner851

banner614

“NEDEN KAYBETTİK?”

30 Mart yerel seçimlerin ardından sessizliğini koruyan partilerden biri olan CHP’de teşkilatın yapmaktan kaçındığı açıklama gençlerden geldi. CHP Gençlik Kolları Başkanı Haşim Al, başarısızlığın faturasını teşkilata kesti ve “önce kendimizi muhasebe etmeliyiz.” dedi.

banner619
Siyaset 15.04.2014, 15:37
251
“NEDEN KAYBETTİK?”

Teşkilatın yapmadığını gençler yaptı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Düzce’deki oy oranında büyük bir düşüş yaşanan CHP’de, Düzce İl Gençlik Kolları Başkanı Haşim Al yazılı bir açıklama ile seçim değerlendirmesi yaptı.


Al, yerel seçimlerde CHP’nin beklemediği bir sonuç aldığını hatırlatarak, halkın teveccühüne saygı gösterdiklerini dile getirdi. Yeni seçilen belediye başkanı Mehmet Keleş’e başarılar dileyen Al, faturayı teşkilata kesti.

 

KAZANAMAYIZ DİYE BAŞKA PARTİYE OY VERENLER DERHAL İSTİFA ETSİN


Al, “Evet, bir başarısızlık yaşadık bunun yegane sorumlusu elbette CHP Düzce teşkilatıdır. Birilerini sorgulamaktan ziyade öncelikle kendimizi muhasebe etmemiz gerektiğini düşünmekteyiz.” dedi.


Al, CHP kazanmaz diye başka partiye oy verenleri de sert bir dille eleştirerek “ Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, ’’CHP’liyim ama biz kazanamayız onun için başka partiye oy verelim diyenler” CHP’li olmak büyük onur ve şeref gerektiren bir şeydir, onurunuzu ve şerefinizi kurtarmak için partimize verdiğiniz zararı telafi etmek adına derhal CHP’den istifa edin ve iki dönemdir oy topladığınız ve verdiğiniz partiye üye olun. “dedi.

 

OLUMSUZLUK BİZLERİ YILDIRMAZ


Al açıklamasında Ağustos ayı seçimleri için de çağrıda bulundu. Al, “ Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve onu takip eden Haziran ayında TBMM yenileme seçimi yapılacaktır. CHP Düzce gençlik kolları tüm olumsuzluklara rağmen kaldığı yerden çalışmalarına devam edecektir ve partimizi Düzce’de elinden geldiğinin fazlasını yaparak temsil etmeye devam edecektir. Hiçbir olumsuzluk bizleri yıldırmaz daha çok bir birimize kenetlenmemizi sağlar. Gençlik kolları olarak 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan seçimlerde Partimize, başkan adayımıza, İl genel meclis adaylarımıza ve Belediye meclis üyesi adaylarımıza desteklerini sunan bize güvenip oy veren Düzcelilere sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz.” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

 

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)