Çocukların son derece memnun olduğu gözlemlenirken, Mahalle Muhtarı Mensur Bilgin, “bu yer devletindir. Devlet istediği şekilde tasarrufta bulunabilir. Çocuklar mutlu, mahalle halkı memnun. Spekülasyonlara itibar edilmemelidir.” İfadelerinde bulundu.

 I M G 7099

Yap-İşlet- Devret modeliyle 2012 yılında Düzce Belediyesi tarafından 10 yıllığına özel bir firmaya kullanım hakkı tanınan Yeni Mahalle Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan spor tesisi, bazı iddialarla gündeme gelince, Öncü Haber konunun peşine düştü.

I M G 7102

İddiaya göre, işletmeyi üstlenen firma, 2012 yılında tesisi 10 yıllığına kiraladı. 2020 yılında Covid 19 pandemisi nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı kaldı.

 I M G 7109

“FİRMA ZARAR ETTİM DİYEREK KONUYU MAHKEMEYE TAŞIDI”

O dönemde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, Pandemiden etkilenen kamu ihale sözleşmeleri 2 sene süreyle uzatılınca, firma yetkilileri de sözleşmelerini uzatmak istedi.

I M G 7111

Yine firma yetkililerinin ifadesine göre, Pandemiden dolayı 2 yıl uzatılarak 2024’e çekilmesi gereken süre, Düzce Belediyesi tarafından 10 yılı doldurduğu gerekçesiyle 2022 yılında devir alındı.

I M G 7113

Firma yetkilileri Pandemiden dolayı maddi kayıp yaşadıklarını ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gereği 2 yıl daha işletme hakları olduğunu gerekçe göstererek konuyu mahkemeye taşıdı.

 I M G 7117

“BELEDİYE, ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE MAHALLE HALKININ KULLANIMINA SUNDU”

Düzce Belediye Başkan ardımcısı Hasan Günden konuyla ilgili olarak Öncü Haber’e yaptığı açıklamada: “resmi sözleşme 2012 – 2022 yılları arasında 10 yıl süreyle geçerliydi. Söz konusu sözleşme 2022 yılında dolduğu için doğrudan Düzce Belediyesine geçti.

Geçtiğimiz günlerde, Belediye Başkanımız Faruk Özlü’ye mahalle ziyaretinde çocuklar top oynayacakları bir alan oluşturulmasını istediklerini söyledi.

Bu gelişme üzerine Belediye Başkanımızın talimatıyla o tesisi, bölge halkının ve çocuklarının kullanımına ücretsiz olarak sunduk.” İfadelerinde bulundu.

ÖNCÜ HABER KONUYU YERİNDE İNCELEDİ

Bu gelişme üzerine Haber Ekibimiz, söz konusu tesisi yerinde incelemek üzere bölgeye gitti.

Düzce Belediyesi tarafından kullanım hakkı ücretsiz bir şekilde bölge halkına devredilen tesisin sorumluluğu, Hamidiye Mahalle Muhtarı Mensur Bilgin’e verildi.

Çocukların ücretsiz bir şekilde, spor yaptıkları gözlemlenirken, Mahalle Muhtarı Mensur Bilgin, Öncü Haber’e konuştu.

“Bu yer devletindir. Devlet istediği gibi tasarrufta bulunabilir. Şahısların söyledikleri kendilerini bağlar” diyen Muhtar Bilgin şunları söyledi:

“Burası 10 yıl boyunca özel bir firma tarafından ticarethane olarak kullanıldı. Oynamak isteyen parasıyla oynadı. Sözleşme süresi dolunca da Sayın Başkanımız Faruk özlü, bu bölge halkının çocuklarına ücretsiz bir şekilde kullanılması için verdi. Allah razı olsun kendisinden.

Sorumluluğunu da bize verdi. Biz de malzeme çalınmasın diye kapıyı geceleri kilitliyoruz. Burayı kullanmak isteyen herkes ücretsiz bir şekilde kullanabilir. Beni aramaları yeterlidir.

I M G 7142

YAŞLILARIN BAYRAMINI KUTLADI YAŞLILARIN BAYRAMINI KUTLADI

Devletin olan bir tesis, vatandaşın talebi doğrultusunda Belediye Başkanımız tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılsın, çocuklar eğlensin diye tahsis edilmiştir.” İfadelerinde bulundu.

Ekran Görüntüsü 2024 02 17 155134

Çocukların da alınan bu karardan son derece memnun oldukları gözlemlenirken, Düzce Belediye Başkanı Faruk özlü ’nün, onların isteği doğrultusunda bu tesisi kullanıma açmasından dolayı kendisine teşekkür etti.

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – ZEKİ AŞIKOĞLU