ŞENGÜLOĞLU’NUN KOLTUĞU SALLANTIDA! ŞENGÜLOĞLU’NUN KOLTUĞU SALLANTIDA!

Seçimin adından söz ettiren siyasetçilerinden olan CHP Gümüşova Belediye Başkan Adayı Ahmet Çekiç, konuk olduğu Öncü TV’nin Güne Merhaba programında, yılladır kötü yönetildiğini vurguladığı memleketini her alanda geliştirmek ve kalkındırmak için hemşehrilerinden destek istedi. “Sizin derdinizi anlayacak, derdinizle dertlenecek kişilere oy verin.” diyerek Gümüşovalılar’a seslenen Çekiç, seçim döneminde parti değiştiren rakiplerine atıfta bulunarak, “Partisi ve çizgisi belli olmayanlarla dolu karışık bir siyaset var. Biz çizgimizi bozmadan devam ediyoruz. Makam insanın omurgasını bozmamalı.” dedi. Ayrıca başkan seçildiği takdirde toplumun tüm kesimlerinin sorununa ayrı ayrı merhem olmaya söz verdi.

Öncü TV’nin sabah kuşağında ilgiyle izlenen ve Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programının son CHP Gümüşova Belediye Başkan Adayı Ahmet Çekiç oldu. 30 yıllık memuriyet geçmişinin ardından emekli olan ve müzisyen kimliği ile de kentte büyük sevgi ve ilgi gören Başkan Adayı Çekiç, Gümüşova’yı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için hedeflediği projelerini anlattı.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 13.32.53 (1)

Gama İplik’teki grev uzlaşı ile çözüldü

İlk olarak CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ile birlikte Gümüşova OSB’de faaliyet gösteren Gama İplik fabrikasında maaş krizi yüzünden baş gösteren grevi nasıl uzlaşmayla çözdüklerini anlatan Çekiç, şöyle konuştu:

“Gama İplik bizim OSB’nin en büyük fabrikalarından bir tanesidir. Bu süreçte işçilerinin parasını alamadığını duyduk. Ben bu süreci inceledim, haber almaya çalıştım konuyu sayın milletvekilim Talih Özcan ile görüştüm. Geldi sorunu yerinde inceledi. Sorunu fabrika yönetimi ve işçilerin açısından dinledi ve dün (11 Mart) itibari ile çözdük.”

“Gümüşova’nın sosyalleşme sorunu var”

“Gümüşova’nın birçok sorunu var.” diyerek konuşmasını sürdüren Çekiç, şunları kaydetti: “Ekonomi sorunu her yerde var, Gümüşova’nın sosyalleşme sorunu var. Akşam geç saatlerde sokakta rahat gezemezsiniz. Kadınlarımızın kahve içecek bir sosyal mekanları yok, eğlenmek için etkinlikleri yok. Yenimahalle ve Kültür mahallesinde Camii eksikliği var. İbadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız için camii yaptıracağım. İnşallah bana nasip olur.”

Whatsapp Image 2024 03 12 At 13.32.53 (2)

“Sosyal belediyecilik bizim işimiz”

D-100 kara yolunun ikiye böldüğü bir yerleşime sahip olan Gümüşova’da bu durumun avantaja çevrilemediğini aktaran CHP Gümüşova Belediye Başkan Adayı Ahmet Çekiç, şöyle konuştu:

“Bu avantaj değerlendirilemedi. D-100 kara yolu üzerine kurulmuş bir ilçenin iyi hizmetler alıp çok daha iyi gelişmesi gerekiyordu maalesef Gümüşova’nın dağınık yerleşiminden dolayı bir merkezi, meydanı yok. Sosyal yaşantıyı hayat pahalılığından dolayı ikinci sıraya attılar. Emeklilerimiz daha çok hissediyor. Sosyal belediyecilik bizim işimiz. Bizim derdimiz yol yapmak, çöp toplamak ya da su parası toplamak değil bunlar zaten asli görevler. Bizim amacımız insan odaklı çalışmalar yapmak. Yüzü gülmeyen vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek bizim asıl görevimiz budur.”

“Halk Ekmek ve Halk Et projeleri”

Gümüşova’da halkın ucuz et ve ekmeğe ulaşmasını amaçlayan projelerinden bahseden Çekiç, şu ifadeleri kullandı:

“Halk Ekmek ve Halk Et projelerimize yönelik her türlü yardımının yapılacağı sözünü İstanbul’da ve Ankara’da başkanlık yapan Ekrem İmamoğlu’ndan ve Mansur Yavaş’tan aldım. Gümüşova Belediyesi’nin çok fazla geliri yok. Gümüşova’nın OSB’sini belediye değil, il özel idare yönetiyor. Belediyenin OSB üzerinden hiçbir geliri bulunmamaktadır. Belediyenin bu konuda büyük maddi kayıpları var. Seçildiğimde OSB’nin yönetimine gireceğim ve belediyenin gelirini arttıracağım. İlçem için vali beye yalvar yakar işimizi hallettirmeye çalışacağız. Belediyenin kasasına ne kadar çok gelir sağlarsak vatandaşlarımıza o kadar çok hizmet ederiz. Emeklilerimize iki ayda bir İstanbul ve Ankara’dan talep edeceğimiz maddi, ekonomik yardım sağlayacağız. Günü kurtarmak için Ramazan kolileri ile 300-500 liralık kartlar ile insanları mutlu edemezsiniz. Maddi durumu iyi olmayan her vatandaşımızı gözeteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

“Teleferik Sistemi ile turizmi canlandıracağız”

Halkın teveccühü ile seçilmesi halinde Gümüşova’da turizmi canlandıracak adımlar da atmayı hedeflediğini aktaran Çekiç, şunları söyledi:

“Gümüşova’mızda su deposu mevkii var, Gümüşova’yı ayaklar altında seyrettiğimiz bir bölgedir. Gümüşova’nın uygun bir yeri olan su deposu bölgesinde teleferik sistemi projemizi hayata geçireceğiz. Diğer illerden ilçelerden insanları buralara getirip ilçemizi turizm alanında geliştirmek için yapacağımız projelerimiz var. Olimpik havuz yapacağız. Her alanda keşfedilmeye muhtaç yetenekler var onlar için Kültür Sanat Odası kuracağım o gençlerimizin elinden tutarak onların keşfedilmesinde en büyük rolü bizler oynayacağız.”

“Gümüşova’mıza yurt binası kazandırmak istiyorum”

Gümüşova’da üniversitelilerin barınma sıkıntısı olduğunu vurgulayan CHP Gümüşova Belediye Başkan Adayı Ahmet Çekiç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gümüşova’mızda yurt yok. Kızılay binasının birkaç katı kızlarımıza yurt olarak tahsis edildi. Benim projelerimin arasında yurt binası yaptırmak var. Başkanımız Gümüşova’mıza Üniversite kampüsü getirmeye çalışıyor umarım getirir. Getiremezse biz nasip olur inşallah. TOKİ projesi gelebilir. TOKİ’nin haricinde müteahhitler inşaat işlerine giremiyorlar maliyetleri çok yükseldi. Konut sorunu Gümüşova’nın en büyük sorunlarından biridir.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 13.32.54 (1)

“Esnafın da emeklinin de dar gelirlinin de fındıkçının da sorunlarını biliyoruz”

Gümüşova’da toplumun tüm kesimlerinin yaşadığı sorunları iyi bildiğini ve bunları çözecek yetkinliğe sahip olduğunun altını çizen Çekiç, konuşmasına şöyle devam etti:

“Esnafların başlıca sorunlarından biri maddi sorunlar, yerleşkelerinde sorun oluyor bunlar çözülebilecek sorunlar başkan olduğumda imkanlarımız dolayısı ile esnaf, emekli, dar gelirli vatandaşlarımızın sorunlarının hepsini çözeceğiz. Gümüşova fındık bölgesidir. Fındıkçıların sorunlarını biliyoruz, gübrelemeden, hasatta, çuvallamasına kadar onların yanlarında olacağız.”

“Belediye başkanı olduğum gün mal beyanı açıklayacağım”

“Ekibimiz hazır; iyi bir ekiple birlikte halkın sorununu çözeceğiz.” diyen Çekiç, “Makam koltuğunda oturmayacağız. Mahalle, sokak ve caddeleri gezerek vatandaşların ayağına gideceğiz sorunları yerinde çözeceğiz. Halk talep ederse halk günü yapacağız. Belediye başkanı olduğum gün mal beyanı açıklayacağım. Meclis üyelerim eğitimcilerden ve emeklilerden oluşur. Vatandaşın kafasında rant mı yapılıyor düşüncesine kapılmamızı engelleyecek bir meclisimiz var. Her anlamda beni uyaracak yardımcı olacak kararlar vermemi sağlayacaktır.” dedi.

“İktidar belediyesi olmamıza gerek yok, ilçeme ne lazımsa gideceğim, alıp geleceğim”

Başkan Adayı Çekiç, şöyle devam etti: “Ben sokaktaki hayvanların bakımsız olmasından şikayetçiyim. Vatandaş sokak köpeklerinden korkarlar. Ben bunun için başkan olarak seçildiğimde Gümüşova’ya hayvan barınağı yapacağım. Bunu yaptıktan sonra civar ilçelerde de hayvan barınağı yapılmasını hayvanların diğer ilçelere bırakılmasını, atılmasını kabul etmiyorum etmeyeceğim. İktidar belediyesi olmamıza gerek yok, ilçeme ne lazımsa gideceğim Ankara ve İstanbul’dan alıp geleceğim.

“Biz çizgimizi bozmadan devam ediyoruz”

"Kötü yönetildik. Hakkını yemek istemem kimsenin muhalefet olduğumuz belediye başkanlarının da emeklerini alkışladık. Kötü şeyler de yaşadık bu konuda çok konuşmak istemiyorum. AK Parti ile hiç alakası olmayan insanlar AK Parti den aday oluyor. Partide adaylık bulamayanların başka partiden aday olduklarını görüyoruz. Benim adayımı aday göstermediler diye yer değiştiren meclis üyesi ve seçmenleri görüyoruz. Partisi ve çizgisi belli olmayanlarla dolu karışık bir siyaset var. Biz çizgimizi bozmadan devam ediyoruz. Makam insanın omurgasını bozmamalı.”  

“Hizmet aşkı değil koltuk aşkı olduğunu düşünüyorum”

Parti parti gezen adaylara atıfta bulunan Çekiç, şöyle konuştu:

“Hizmet aşkı olduğuna inanmıyorum, koltuk aşkı olduğunu düşünüyorum. Koltuk sevdası ya da maddi bir hırs olduğunu düşünüyorum, benim öyle bir hırsım olmadı. Gümüşova’da adayların harcadığı müthiş harcamalar var. Oylar yakında satın alınmaya başlayabilir. MHP arkadaşlar sucuk ve hamsi dağıtıyor, al sana sucuk ver bana oy. Bunlar çirkin şeyler. Ben bunu karşımdaki insanı kıracak bir hareket olarak değerlendiriyorum bu yıllardır Gümüşova’da var. Kenan Sübekçi ve Ercan Çakır kardeşimle bir araya geldik halkı gezelim esnafı gezelim üçümüze de oy isteyelim dedim. Seçim kampanyamızın yanlış yerlere sürüklenmesini istemedim.”

Gümüşova seçmenine seslendi

"Turizm ile alakalı teleferik sistemi, sportif alanda yüzme havuzu ve ihtiyaç olan noktaya camii projesi ile Gümüşova’da iz bırakmak istediğinin altını çizen Çekiç, son olarak Gümüşova seçmenine “Sizin derdinizi anlayacak, derdinizle dertlenecek kişilere oy verin. Seçim zamanı güzel geçer seçtikten sonra adayın size ve çocuğunuza ne vereceği çok önemli. Bugün kampanya arabalarını 500- 600 liraya süren vatandaşlarımız yarın işsiz olarak gezecekler, bunları düşünerek sandıkta oyumuzu kullanalım.”