14-18 Mayıs tarihleri arasında yapılan DÜFEST 2024 etkinlikleri birbirinden renkli, görüntülere sahne oldu. Çeşitli halk oyunu gösterileri, oyunlar, öğrenci toplulukları ve konserlerin gerçekleştirildiği programda Düzce Üniversitesi öğrencileri doyasıya eğlendi. 15 Mayıs’ta Düzce Üniversite öğrencilerinin konserleri, Dj Ali Hakan Eren ve Seyfi Demir’in konser vermesiyle son bulan etkinlikte hareketli anlar yaşandı.

1-333

“Biz öğrencileri seviyoruz”

Festivale katılan Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir öğrencilerle fotoğraf çekilerek, sohbet etti. Sözbir, etkinliğin kalabalık geçtiğine dikkati çekerek, “Çok kalabalık gördüğünüz gibi, dün akşam da kalabalıktı. 5 gün boyunca cumartesi akşamına kadar kalabalık olmaya devam edecek. Biz öğrenci merkezli bir üniversiteyiz, öğrenciyi seviyoruz. Onları sınav döneminde önce enerji vermek için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinlik sadece eğlenme amacıyla değil, her türlü faaliyette etkinlikler var. Burada öğrencilerimiz hayata hazırlanıyor, hem eğleniyorlar hem öğreniyorlar. İnşallah sınava dinamik bir şekilde çıkıp başarılı olacaklar.” dedi.

15-6

Düzce Üniversitesi öğrencileri festivalin hareketli ve eğlenceli geçtiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ARAŞTIRMA ALANINDA BÜYÜK BAŞARI DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ARAŞTIRMA ALANINDA BÜYÜK BAŞARI

Toplum Gönüllüleri Topluluğu Başkanı Mustafa Kocadağ, “Bu sene de DÜFEST kapsamında standımızı açtık. Festival makyajı yapıyoruz. Festival hızlı başladı.  Gayet eğlenceli gidiyor. Biz de buna katkıda bulunmak istedik. Herkesi standımıza bekliyoruz.”

7-51

“Enerjik, eğlenceli, güzel geçiyor”

Psikoloji topluluğu Başkanı Ömer Ünal, “Festivaller beklediğimizden daha hareketli geçiyor ama hava biraz fırsat vermiyor. Onun dışında enerjik, eğlenceli, güzel geçiyor. Üye topluyoruz. Topluluk olarak buradayız.”

Psikoloji Topluluğu Organizasyon Başkanı Duygu Koç, “Festivali beklediğimden daha hareketli ve bol çeşitli buldum. Çok hoşuma gitti etrafı böyle cıvıl cıvıl görmek. Umarım bundan sonra da hep böyle devam eder.”

Haber: Tuğba AKSOY- Emirhan TÖNGEL

Muhabir: Liva Nur ÜNSAL