Gelecek nesillere yaşanabilir ve estetik bir kent bırakılması için MHP’nin tüm yerel yönetimlere örnek nitelikteki belediyecilik modelini uygulamak hedefiyle sahada yoğun temaslarına devam eden MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, yağışlı havalarda büyük mağduriyet yaşanan Küçük Sanayi Sitesi (KSS)’ndeki sorunları yerinde gözlemledi. Kışın yağmur, yazın toz çilesi çeken esnafın taleplerini dinleyen Başkan Adayı Eser, kamusal bir alan olarak ele alınması gereken KSS’deki sorunlu bölgeleri tek tek anlattı ve esnaftan düzenli olarak çeşitli kalemlerde vergi alan belediyenin her açıdan problemleri çözecek güçte olduğunu vurguladı.

DÜZCE’NİN SORUNLARINA HAKİM

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Vatan sevgisi millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir.’ sözünden hareketle devletle vatandaşı buluşturan bir yönetim anlayışıyla Düzce’ye hizmet etmek isteyen MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, şehrin sorunlarına yönelik açıkladığı çözüm önerileri ile takdir topluyor.

ŞEHİRLEŞMEDEKİ EN BAŞLI SORUNLARI ÇÖZMEKTE KARARLI

Düzce’de yıllardır beklenen raylı sistem ve D-100 kara yolu üzerindeki trafik yükünü arttıran kavşaklara yönelik akıllı kavşak ve üst geçit önerileri ile şehirleşmedeki en başlı sorun ve ihtiyaçlara parmak basan Başkan Adayı Eser, ziyaret ettiği Küçük Sanayi Sitesi’nde yıllardır devam eden alt ve üst yapı sorunlarını de bir mühendis gözüyle yerinde tespit etti.

KIŞIN ÇAMUR, YAZIN TOZ ÇİLESİ

Her gün yüzlerce esnafın kepenk açtığı Küçük Sanayi Sitesi’nde emekçilerin misafiri olan Eser, yağışlı hava nedeniyle baş gösteren çamurlu yol problemine tanıklık etti. Alt yapıdaki yetersizlik nedeniyle özellikle ara yollarda yaşanan sıkıntıları dile getiren sanayi esnafı, her kuvvetli yağışta çamur deryasına dönen bozuk yollar ve kanalizasyon sıkıntıları ile mücadele etmek zorunda kaldıklarını anlattı.

DEV PROJELERİN ADAMI: YILMAZ ESER

“ADAY GÖSTERİLMEYİNCE AK PARTİ’NİN ADAYINI DESTEKLEDİ” “ADAY GÖSTERİLMEYİNCE AK PARTİ’NİN ADAYINI DESTEKLEDİ”

Halkın takdiri ile başkan seçilmesi halinde “çözümsüzlükten” yakınılan sorunlara acil olarak el atacağının sözünü veren Başkan Adayı Eser, yıllardır Düzce’de ve bölgede kamu başta olmak üzere birçok dev projeye imza atan inşaat mühendisi kökenli müteahhit olarak KSS’de tespit ettiği sorunlu yapılaşmayı şöyle dile getirdi:

BÖLGEDEKİ SORUNLARI TEK TEK ANLATTI

“Sanayi sitesinde kanalizasyon hatlarının yetersiz olması sonucu her sağanakta mağduriyet baş gösteriyor. Yine çalışmayan yağmurlama ve altyapı sistemleri sorunu körüklüyor. Yaptığımız incelemede yol eğim katlarının bazı bölgelerde ters, yol kaplamalarının ise bazı bölgelerde hiç olmadığı ve buna bağlı olarak yağışlı havalarda yolların çamur, güneşli havalarda ise çok toz olduğu şikayetleri yapılıyor. Bu durum esnafın çile çekmesine yol açıyor.”

BELEDİYE SORUNLARI ÇÖZEBİLECEK DONANIMA SAHİP

Küçük Sanayi Sitesi’ndeki altyapı sorunlarının belediye imkanları ile çözülebileceğine işaret eden MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser,

“Belediyenin mevcut yapısında tüm bu sorunları giderecek makine-ekipmanı, teknik personel ve insan gücü bulunuyor. Bu imkanları kullanarak yolların 20-30 cm düşürülerek kanalizasyon, yağmurlama, su ve elektrik hatları yeniden yapılabilir. Projenin belediyenin teknik kadrosunu kullanarak Küçük Sanayi Sitesi’nin alanının dükkan ve yol katları alımı yapıldıktan sonra çizilecek projeye göre yapılabilir. Sanayi sitesi, site gibi görünmüş olsa da esnaf ve vatandaşın kullandığı yer olduğundan kamusal alan gibi düşünmek gerekir. Belediyenin gelir kalemlerinden olan tabela vergisi, su ve atık su vergisinin alındığı esnafların mağduriyetlerinin giderilmesi için üzerimize düşen ne varsa yapacağız.”