TÜM SİSTEMLER YAPAY ZEKA İLE YÖNETİLECEK… TÜM SİSTEMLER YAPAY ZEKA İLE YÖNETİLECEK…

GAMA İplik işçilerinin, aylardır maaş alamadıkları gerekçesi ile fabrika önünde başlattıkları grev devam ediyor. İşçilerin başlattığı grev, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde siyasetinde bir numaralı gündemine oturdu.

Fabrika önünde soğuk havaya aldırış etmeden bekleyişlerini sürdüren GAMA İplik çalışanlarına bir destek de yerel seçimlerin Gümüşova ilçesindeki iddialı ismi AK Parti Gümüşova Belediye Başkan Adayı Kenan Sübekçi’den geldi.  

S Ü B E K Ç İ

Bugün GAMA İplik Fabrikasının önüne giderek, grev yapan işçilerle bir araya gelen Sübekçi, sorunun çözümü için fabrika yönetimi ile görüşeceği sözünü verdi. Hiçbir işçinin alının terinin heba olmasına asla izin vermeyeceklerini ifade eden Sübekçi,  “Gecikmeyle ilgili önümüzdeki ilk konumuz, sizin içerideki alacaklarınızı almanız. Bu bizim önceliğimiz ise önce bunu oturtalım” ifadelerine yer verdi.

Grev yapan işçiler ise kendilerine verdiği destekten ötürü Sübekçi’ye teşekkür etti. Sübekçi grev yapan işçilerin sıkıntılarına kulak verdikten sonra fabrikanın önünden ayrıldı.

HABER: Savaş ARI