Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre’nin uyuşturucuyla mücadele konusunda kararlı duruşunun, suç ve suçluyla etkin bir mücadeleye dönüştürülerek kararlılıkla yürütülmesi, Düzce kamuoyunda takdirle karşılanıyor.

Özellikle uyuşturucu konusunda, Başsavcılık ve Emniyetin taviz vermemesi, Motorize Yunus Ekipleri’nin suç ve suçluyu tespit ederek anında yakalama kabiliyetiyle birleşince, zehir tacirleri adeta saklanacak delik arıyor.

Bu çerçevede, Emniyet personelinin seferber olarak zehiri ve tacirlerini yok etmek için yürüttüğü çalışmalar kapsamında, dün gece saatlerinde Motorize Yunus Ekipleri şüphe üzerine durdurdukları bir araçta yaptıkları aramalar sonucunda bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yakalanan malzemelere el konulurken, araçta bulunan F.S., M.Ç, Y.Y. ve S.B. isimli 4 şüpheli, Ekiplerce gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Şüpheliler, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Düzce Adliyesine sevk edildi.

Öte yandan Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada: “uyuşturucuyla mücadele konusunda en ufak bir taviz verilmeden gece gündüz kararlılıkla çalışarak vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı koruyacağız.” İfadelerine yer verildi.

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü – Berkay Eray Aktaş