Kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alan Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı, her mevsim doğaseverlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. İstanbul ve Ankara'ya yakınlığı nedeniyle tercih edilen Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı, arka arkaya dökülen beş şelalesiyle ziyaretçilerine eşsiz bir doğa deneyimi sunuyor. Yürüyüş parkurlarıyla ünlü olan tabiat parkı, yıl boyunca binlerce kişiyi ağırladı. Gürgen, meşe, kestane gibi karışık yapraklı orman ağaçları arasında çeşitli doğa aktiviteleri gerçekleştiren ziyaretçiler, bol bol fotoğraf çekti ve doğanın tadını çıkardı.

G Ö R S E L S O S Y A L A S A D S A Q E2321 E W

DÜZCE BELEDİYESİ BİNLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI DÜZCE BELEDİYESİ BİNLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

Ziyaretçilerden Tam Not

Bingöl'den ailesiyle birlikte gelen Selahattin Erek, "Burası çok güzel maşallah, Allah vatana, devlete bol versin. Kızım burada, damadım burada, akademisyen. Çok sevdik buraları," diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Arkadaşıyla birlikte şelaleyi ziyaret eden Abdul Aziz ise "Arkadaşımla şelaleye geldik. Beğeniyorum buraları, daha önce Güzeldere Şelalesi'ne gitmiştim. Hatta akrabalarımı da oraya götürdüm, bu benim üçüncü gelişimdir. Şimdiki belediye başkanımız gerçekten çalışıyor. Turizme katkısı bulunuyor, daha da katkıda bulunsa daha güzel olur. Biz vatandaş olarak kıymetini bilmemiz gerek," ifadelerini kullandı.

Doğanın Korunması Önemli

Doğanın korunmasının önemine vurgu yapan Gülsen Erek, "Çok güzel, çok beğendim, harika. Her şey düşünülmüş. Birçok yerde bu imkanı bulamıyoruz. Havasıyla, yeşiliyle doğa harikası, bayıldım. Sadece temiz tutulmasını rica ediyorum. O kadar güzel imkanlar verilmiş ki bu imkanı değerlendirmemiz gerekiyor. Ülkemiz cennet, ülkemizi korumak ve bakmak da bizim görevimiz. Bu görevimizi herkesin yerine getirmesini rica ediyorum. Temiz tutalım ki bir daha geldiğimizde temiz bulalım," şeklinde konuştu.

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı, doğa tutkunlarını bekliyor. Doğanın kalbinde huzur arayanların yeni adresi olmaya devam eden park, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor.

Editör: OĞUZHAN BAL