Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Uydu, Haberleşme ve Bilişim Hizmetleri” başlıklı konferansta TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

2-276

Kurumdan konuya ilişkin yapılan açıklamada konferans ve davetli konuşmacının söylemlerine ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara ile Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, uydu teknolojisinin; haberleşme ve bilişim alanlarında çağın en önemli gelişmelerinden biri olduğunu belirterek, konusunda uzman TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’un uydu tasarımı ve sektörün geleceği hakkında değerli bilgiler paylaşacağını ifade etti.

“Uydu haberleşmesi, kablo tv ve bilişim TÜRKSAT’ın temel faaliyet alanları”

11-31

Konferansını vermek üzere kürsüye davet edilen TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, davet için Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e teşekkür ederek sözlerine başladı. Uydu haberleşmesi, kablo tv ve bilişimin TÜRKSAT’ın temel faaliyet alanları olduğunu söyleyen TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Ertok, yer altından uzaya kadar TÜRKSAT’ın haberleşmenin her alanında olan bir şirket olduğunu sözlerine ekledi.

TÜRKSAT’ın; e-devlet kapısı, anahtar teslim projeleri, veri merkezi hizmetleri ve yazılım ürünlerinden de söz eden Ertok, kurumun uydu ve uzay sektörüne yön veren bir ekibe sahip olduğunu vurguladı.

10-12

“DÜZCE’NİN DOĞASINI GÖRMEK ONLARI ÇOK MUTLU ETTİ” “DÜZCE’NİN DOĞASINI GÖRMEK ONLARI ÇOK MUTLU ETTİ”

TÜRKSAT’ın 3 farklı yörüngede 5 aktif uydusunun hizmet verdiğini dile getiren TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, milli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A’dan da bahsederek uydu haberleşmesinin geleceği ve yeni gelişmeler hakkında da önemli ve stratejik değerlendirmelerde bulunarak sözlerini sonlandırdı.”

8-24