1-206

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Üniversitesi Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Rektörümüz Uluslararası Öğrenciler ile Buluşuyor” etkinliği, Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Düzce Üniversitesi Uluslararası Ofis Koordinatörü Doç. Dr. Sibel Bayram, İl Göç idaresi Uzmanları Halime Kaltu ve Oğuzhan Kaban, Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Özer ile öğrenciler katıldı.

2-222

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Doç. Dr. Sibel Bayram, uluslararası öğrencilere hitaben “Çoğunuz başlangıçta Türkçeyi bilmezken, şimdi beni anlayabiliyorsunuz. Dil hazinenize yeni bir dil, kültür hazinenize kendi kültürünüzün dışında yeni bir kültür eklediniz. Eminim ki üniversitemizde bulunduğunuz süre içerisinde, öğrendikleriniz ve edindiğiniz tecrübeleriniz size daha fazla zenginlik kattı ve katmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

3-160

YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ

“Eğitiminize katkı sunduğumuz için gurur duyuyoruz”

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, “Türkiye olarak sizleri ülkemizde ve şehrimizde ağırlamaktan ve misafir etmekten mutluluk duyuyor, eğitiminize katkı sunduğumuz için de gurur duyuyoruz. Sizlerin sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüyor ve düzeltmek için çabalıyoruz. Sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Sizler ülkenize döndüğünüzde, ülkemizin gönüllü elçileri olacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Özer yaptığı konuşmada, Uluslararası Öğrenci Derneği vizyonunu, insan geleceğine yön veren kurum olarak belirlediklerini ifade etti. Düzce’de 20’ye yakın ülkeden, bin 807 öğrencinin dernek üyesi olduğunu belirten Özer; ülkelerin tanıtım günleri, geziler, iftarlar, gıda yardımları, giysi ve burs desteklerinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

İl Göç idaresi Uzmanları Halime Kaltu ve Oğuzhan Kaban ise, uluslararası öğrencilere ikamet izni, öğrenci çalışma izni ve YÖK ile Göç İdaresi arasında imzalanan protokole değinerek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

5-84

6-48

7-37

Programda, Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin; talepleri, beklentileri, fikirleri ve çözüm önerileri görüşüldü. Soru- cevap bölümüyle devam eden program, teşekkür belgesi ve hediye takdimiyle sona erdi.