Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer ile Düzce’de faaliyet yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“Basın Temsilcileri Bizim İçin Değerli ve Önemli”

Basın temsilcilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, halkı aydınlatan ve kamuoyunun haber alma özgürlüğüne büyük katkı sunan gazetecilerin kendileri için değerli ve önemli olduğunu vurguladı.

Çok Hızlı Gelişim Süreci

2006 yılında kurulan Düzce Üniversitesi’nin, 33 bine yakın öğrencisi, 13 Fakültesi, 33 Araştırma Merkezi ve Hastanesiyle çok hızlı bir gelişim gösterdiğinin altını çizen Rektör Sözbir; personel sayısının 3 kat, öğrenci sayısının 6 kat, genel bütçenin 7 kat arttığına dikkat çekti. Geçen yıl itibariyle yüzde 98 doluluk oranına ulaştıklarını belirten Prof. Dr. Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin gelişim sürecine katkı sunan yöneticilere de teşekkürlerini iletti.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu Hayata Geçti

Düzce Üniversitesi’nin “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” ile yenilikçi bir çalışmayı daha hayata geçirdiğini dile getiren Sözbir, logonun revize edildiğini ve aslına uygun şekilde yenilendiğini belirterek Kurumsal Kimlik Kılavuzu’nun Düzce Üniversitesi’nin marka değerini artıracağına işaret etti.

“Sayıdan Daha Çok Kaliteye Önem Veriyoruz”

80’in üzerinde ülkeden 2 bin 200 yabancı uyruklu öğrencinin Düzce Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü söyleyen Prof. Dr. Nedim Sözbir, sayıdan daha çok kaliteye önem verdiklerini ifade etti. 316 yatak kapasitesine sahip Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin 45’den fazla servis ve ünitesiyle günlük 3 bine yakın hastaya poliklinik hizmeti sunduğu bilgisini paylaşan Rektör Sözbir, Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne ek bir bina daha kazandırmanın planlandığını dillendirerek tamamlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler aktardı.

Proje Bütçesinde Ciddi Büyüme

Bünyesindeki 64 firma ile katma değerli çalışmalar yürüten Düzce Teknopark hakkında da değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Sözbir, proje bütçesinin yıllar içinde ciddi büyüme gösterdiğini ifade etti.

“Ülkemizdeki Üniversiteler Arasında 40’lı Basamaklarda Yer Almak Büyük Başarı”

Düzce Üniversitesi’nin ülkemizde 218 üniversite arasında 40’lı basamaklarda yer almasını büyük bir başarı şeklinde nitelendiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin diğer alanlarda gösterdiği başarı örnekleriyle sözlerini sonlandırdı. Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Editör: Savaş Arı