Düzce Valisi Selçuk Aslan Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünümüz, bugünümüz ve yarınımızdır annelerimiz. Anne bir canın hayat bulduğu en güzel karşılıktır. Anne kalbin bedenin dışında attığı her büyük kelimenin karşılığıdır. Anne güçtür, anne dayanaktır. Anne düştüğün yerden kaldıran, kalkarken dizinin acıdığı yerde kalbi atandır. Anne hem yavrusu için hem de başkalarının yavrularını korusun diye içten edilen dualardır. Anne bir can yanmasın diye bütün canların içindeki merhamettir.  Anne sevgisinde sonsuz, yavrusu için gücü sınırsız olandır. Anne bir gülümsemeyle büyüyen bir dünyadır. Anne hayattır.

Whatsapp Image 2024 05 11 At 19.52.06

Annelerimiz; Anadolu'nun verimli topraklarında kök salmış, benzersiz bir sıcaklık ve sevgi kaynağı olarak hissettirirler kendilerini. Onlar, yaşamın anlamını şekillendirirler; her biri karanlığımızda ışık, kaybolan yollarımızda en büyük kılavuzumuzdur.

Anneler, sevginin en saf ve en güçlü temsilcileridirler. Annelerimizin değeri, dilimizin dokusunda da gizlidir; Anayasa'dır, Anadolu'dur, Ana kaynağımızdır annelerimiz...

DOLU YAĞIŞI ARKASINDA BÜYÜK HASAR BIRAKTI DOLU YAĞIŞI ARKASINDA BÜYÜK HASAR BIRAKTI

Annelerinin özverisiyle sevgiyle büyüyen çocuklar,  hayata güvenle adım atarlar. Her anında fedakârlık ve özveriyle dolu olan hayatları, topluma ilham kaynağı olmuştur. Onlar, ailelerin ve toplumun temel taşlarıdır, sonsuz sevgi ve saygıyı hak ederler. Her biri, çocuklarına adanmış bir ömrün gönüllü destan yazıcılarıdır. İlk kelime, ilk adım, ilk başarı... Anneler, çocuklarının her derdine şifa ve her mutluluğuna kaynak olarak olmak için dünyanın yükünü çeker, çocuklarıyla baharı paylaşırlar.

“Anneler fedakârlığın, sevginin, özverinin ve toplumun temelini oluşturan sonsuz ilham kaynaklarıdır.”

Bu duygu ve düşüncelerle, Anneler Günü'nün, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza vesile olacağına inanıyorum. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün:  “Bir anne dünyayı değiştirebilir” sözünün eşsiz timsali Zübeyde Hanım ve evlatlarını vatan uğruna şehit vermiş annelerimiz başta olmak üzere kendi annem ve dünyanın en güzel rengi olan sevgilerinin gücüyle bütün dünyayı anlamlı, yaşanır ve duyarlı hale getiren tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini temenni ediyorum.”

Başkan Tek-4

“annelik karşılıksız sevgi ve şefkatin tek kelimelik tanımıdır”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dünya çapında yaygın olarak Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Hayatımızın ilk anından itibaren ilgisi, sevgisi, fedakarlığı ile yaşamımızı şekillendiren Anne’lerimizdir. Kadınlara doğuştan gelen bu içgüdüsel yapının hepimizin birer birey olma yolundaki temel etkisini ne şartta olursa olsun inkar etmemiz mümkün değildir. Çünkü sadece bizim medeniyetimizde değil, tüm insanlığın nezdinde en kutsal öğe annedir. Aile olmanın temel direği annelik misyonudur. Tüm dünyada annesiz kalmak zorunda olan çocuklar, çocuk sahibi olamayan kadınların da kendilerini adadıkları bir sevgi odağı mutlak vardır. Anneler Günü sembolik bir anma günü iken annelerimize olan ilgi ve sevgimizin zamansız olması büyük önem taşımaktadır. Özellikle belirtmek isterim ki; bu özel gün vesilesi ile Filistin’de yavrularından koparılan anneleri, annelerini kaybeden küçücük yavrularımızı anne sevgisi ve şefkati ile sarmamız hepimizin sorumluluğu olması gerekir. Annelik, sevgi ve şefkatin tek kelimelik tanımıdır diyebilirsek, kendisini ve sevgisini hayatındaki varlığa adamış tüm hemşehrilerimin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, ahrete irtihal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum.”