Düzce Valiliği’ne bağlı kurumlar ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında 2017 yılında 1000 denetimli serbestliğe tabi tutulan yükümlünün, kamu kurumlarında ücretsiz olarak çalıştırılması için protokol bugün imzalandı. Protokol, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün arasında, Düzce Valiliği Toplantı Salonu’nda imzalandı.

İmzalanan protokolden, 1 Ocak 2017 ve 31 Aralık 2017 tarihleri arasında denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan 850 erkek ve 150 kadın yararlanacak. Toplamda 1000 yükümlü Düzce Valiliği, Kaymakamlıklar, İl ve İlçe Müdürlükleri, İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri, İl ve İlçe Jandarma Komutanlıkları ve bağlı kurum ve kuruluşlarında, temizlik, genel idare hizmetleri, bakım-onarım ve çevre düzenlemesi işlerinde çalıştırılacaklar.

2005 yılından bu yana…
Konuyla ilgili Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Arslan,2016 yılı içerisinde 514 yükümlünün Düzce merkez ve ilçelerinde kamu hizmetinde bulunduğunu anımsatarak Türkiye’de 2005 yılından yapılan uygulamanın sene başlarında protokollerin imzalandığını söyledi.