Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından DÜFEST 2024 kapsamında düzenlenen programa; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak ile protokol üyeleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

10-19

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı. Dr. Hülya Kaya’nın kamu hizmetinde gösterdiği başarılı kariyeri ve topluma katkılarıyla tanındığını belirten Rektör Sözbir, kendisinin paylaşacağı değerli bilgi ve tecrübelerinden faydalanacak öğrencilerin daha donanımlı bireyler olacağına inandığını söyleyerek Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’ya teşekkür etti.

1-332

AKÇAKOCALILARIN ORTAK TALEBİ: ÜNİVERSİTEDE DENİZ MAHSULÜ BÖLÜMÜ AÇILMASI AKÇAKOCALILARIN ORTAK TALEBİ: ÜNİVERSİTEDE DENİZ MAHSULÜ BÖLÜMÜ AÇILMASI

Moderatörlüğünü Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Çarkçı’nın üstlendiği söyleşide Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, eğitim ve kariyer hayatından söz ederek hemşirelik ile meslek hayatına başladığını ifade etti. Hemşirelikten kaymakamlığa ve valiliğe geçiş süresinde yaşadığı tecrübeleri paylaşan Kaya, öğrenme istediğinin hiç bitmediğini ve yaptığı işlerin üzerine yeni şeyler katmak istediğini dile getirdi. Lisans eğitimi sonrası lisans üstü eğitim de aldığını söyleyen Dr. Hülya Kaya, yabancı dil öğrenmenin ve geliştirmenin önemi üzerinde durdu.

6-76

Söyleşide Düzce Valisi Selçuk Aslan ise, kaymakamlıktan valiliğe uzanan mesleki yaşamında yaşadığı deneyimler, gösterdiği hizmetler ve edindiği birikimleri öğrencilerimize aktardı. Valilik ve kaymakamlığın itibarlı ve kariyerli meslek olduğunu, milletten en fazla dua alan mesleklerin başında geldiğini dile getiren Selçuk Aslan, öğrencilerden gelen soruları yanıtlayarak sözlerini sonlandırdı.

7-50

Program, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir tarafından Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Düzce Valisi Selçuk Aslan’a hediye takdiminin ardından sona erdi.

9-30