MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Cumhur İttifakı ortağı AK Parti’nin Düzce’deki yöneticilerine sitem dolu sözler sarf etti. AK Parti Düzce Milletvekilleri ile İl Yöneticilerinin AK Parti’ye oy vermeyen seçmene ve ilçe ve beldelerde başkanlık koltuğuna oturan muhalefet partisi belediye başkanlarına mobing uyguladıklarını iddia eden Caboğlu, “Beş yıl boyunca Düzce'de bazı belediyelerimizin ve seçilmiş milletvekillerimizin belediyelerimizi ziyaret etmediklerini de belirtmek istiyorum. Halkın iradesini yansıtan seçilmiş kişilerin, neden ziyaret edilmediğini basın olarak sizlerin sormasını rica ediyorum. Vatandaşa yapılan mobingin belediyelere de yapıldığını gözlemliyoruz” dedi.

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu bugün Beyköy’deki Kaledibi Restoranda Düzce’deki MHP’li Belediye Başkanları ile bir araya geldi. Burada kameraların karşısına geçen Caboğlu, Cumhur İttifakı ortağı AK Parti’nin Düzce Milletvekilleri ve İl Yönetimine serzenişte bulundu.

M1

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN İŞİYLE, EKMEĞİYLE OYNAYAMAZSINIZ” “HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN İŞİYLE, EKMEĞİYLE OYNAYAMAZSINIZ”

“Belediyelerimize de mobing uygulanıyor”

AK Parti Milletvekilleri ve İl Yöneticilerinin 31 mart yerel seçimlerinde kendilerine oy vermeyen Düzceli seçmen ile seçilen MHP’li Belediye Başkanlarına mobing uyguladığını öne süren Caboğlu,  “Biliyorsunuz, seçimler gelir ve vatandaş iradesini yansıtır. Seçim bittikten sonra, artık hizmet dönemi başlar. Ancak Düzce'de yerelde gözlemlediğim bazı durumlar var. Seçim öncesi bazı mobingler vardıysa, seçim sonrası da seçmen üzerinde bazı mobinglerin olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. Seçmen ne diyorsa doğrusunu söylüyor. Seçim öncesi, seçmenin size oy vermesini sağlamak için, çalışmalarınızı yapmalısınız. Seçimi kazandıktan sonra, size oy vermeyen insanlara mobing uygulamak ne insani, ne ahlaki bir durumdur. Bu konuda bazı şikayetler aldığımız için, bunu paylaşmak istedim. Ayrıca, beş yıl boyunca Düzce'de bazı belediyelerimizin ve seçilmiş milletvekillerimizin belediyelerimizi ziyaret etmediklerini de belirtmek istiyorum. Halkın iradesini yansıtan seçilmiş kişilerin, neden ziyaret edilmediğini basın olarak sizlerin sormasını rica ediyorum. Vatandaşa yapılan mobingin belediyelere de yapıldığını gözlemliyoruz” diye konuştu.

M2

“Her ay Düzce halkını bilgilendireceğiz”

Düzce Valisi Selçuk Aslan ile AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk’ün Ankara temaslarında MHP’li yöneticilerinin ve Belediye Başkanlarının davet edilmemesine de sitem eden Caboğlu,  “Yakın bir zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir ziyaret oldu. Bu ziyaretin Düzce basınınca çok bilinmediğini düşünüyorum. Ziyaret yapılmış, ancak Düzce halkının seçmiş olduğu bazı seçilmişlerin, orada olmadığını gördük. MHP olarak, Düzce'nin konusu varsa, herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini düşünüyoruz. Düzce'nin geleceği ve hizmet alımıyla ilgili çalışmalarda, her seçilmişin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bazı konuların arz edilmesinde bulunması kıymetlidir. Siyasiler kendi grubunda hareket edebilir, ancak devleti temsil makamında olanların bu durumu göz ardı etmesi bizi üzüyor. Bundan sonra, Düzce'yi bilgilendirmek ve olan biteni vatandaşlarımıza duyurmak adına her ay düzenli basın toplantıları yapacağız. Düzce hepimizin. Kim neyi iyi yapıyorsa, bunu dile getireceğiz. Kim eksik yapıyorsa, onun eksiğini gidermek adına, sizlerle birlikte çalışarak bu eksiklikleri giderme çabası içerisinde olacağız. Bugünkü basın toplantımızın amacı da budur. Bu ilk basın toplantımız. Bundan sonra her ay sizlerle bir araya geldiğimizde, Düzce genelinde bir ay boyunca yapılan iyi ve kötü her şeyi paylaşacağız. Düzce hepimizin, bu memleket hepimizin. Düzce birilerinin abiliğiyle, birilerinin babalığıyla, yönetilmez ve yönetilmesine de müsaade etmeyeceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

M 4-1

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Zeki AŞIKOĞLU / Emirhan TÖNGEL

Editör: Zeki Aşıkoğlu