Düzce’de mahallelerden yükselen şikayetlere bir yenisi daha eklendi. Bu kez sorunun adresi merkeze bağlı Aziziye Mahallesi oldu. Mahalledeki bir apartmanın dolgu malzemesi olarak kullanmak üzere getirdiği 3 kamyon dolusu toprağın yolu işgal etmesi sorunları da beraberinde getirdi. Yakındaki Pusat Apartmanı dahil birçok binanın giriş-çıkışını etkileyen toprak yığını uyarılara rağmen kaldırılmayınca mahalle sakinleri çareyi durumu Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ne başvurmakta buldu. Şikayet üzerine söz konusu adrese gelen zabıta ekipleri, toprağı getirten apartman sakinlerini uyarmakla yetindi. Ancak yine yol işgali sona ermedi. Yaşanan mağduriyetin devam etmesi yüzünden mahalle sakinlerinden Ö.G. çareyi haber merkezimize başvurarak seslerini duyurmakta buldu.

WhatsApp Image 2023-01-23 at 19.36.42 (2)

Geçen hafta Düzce Aziziye mahallesinde yaşanan olayda Pusat apartmanı sakini Ö.G komşu apartmanlarının bahçelerine dolgu yapmak amacıyla getirmiş olduğu toprağı Pusat apartmanının Park ve giriş çıkış yolu olarak kullandığı yere dökmesiyle, kullanılamaz hale gelen yoldan şikâyetçi olan apartman sakinleri toprağın kaldırılması için belediyeye başvurdu.

Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na sorunu ileten Ö.G. konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Düzce Aziziye mahallesinde oturuyorum. Komşu apartman sokağa üç kamyon toprak döktü. Park ve giriş-çıkış yolu olarak kullandığımız yol kapandı. Yağmurun da yağmasıyla durumun daha da kötü olacak belediyeye şikayet ettim. Zabıta bir kez geldi, uyardı, gitti. Toprak hala duruyor çözüm yok. Bu durum daha önce de yaşanmış ve gene hiçbir çözüm alınamamış. Vatandaşı ciddiye almıyorlar burası kullanılamaz halde ilgilenen yok.”

ÖNCÜ HABER YAPTI, TOPRAĞI KALDIRDI

Öte yandan toprak yığını yüzünden Aziziye Mahallesi 990. Sokak’ta yaşanan sancı Öncü Haber’in şikayeti gündeme taşıması ile sona erdi. Yolu işgal eden 2 kamyon dolusu toprak yüzünden evlerine rahatça girip çıkamayan mahallelinin tepkisini gündeme getirdiğimiz haberin ardından cezai yaptırımla karşılaşmak istemeyen sokak sakininin yolu temizlediği öğrenildi.