Düzce il genelinde, tüm İslam Aleminde olduğu gibi Kurban Bayramı coşkusu yaşanıyor. Bayram Namazının kılınmasının ardından, Düzceli vatandaşlar kurban ibadetlerini yerine getirebilmek için, sabahın erken saatlerinden itibaren Düzce Valiliği tarafından belirlenen kurban kesim alanlarına gitti.

IMG_1839-1

Kurbanını Düzce Belediyesi Mezbahanesinde hijyenik koşullarda kestirdiğini ifade eden Muharrem Mazlum, bayram heyecanını Öncü Haber mikrofonuna paylaştı. Mazlum, “Buraya geldik ve kurbanımızı kestik. İnşallah Allah kabul etsin. Tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı mübarek olsun. Herkese iyi bayramlar diliyorum. İşlerimizi hallettik. Etlerin parçalanmasını bekliyoruz. Her şey temiz ve güzel bir biçimde ilerliyor. Buranın hijyenik ve sağlıklı bir yer. İnsanlar evlerinin kapısının önünde kesiyor. Sakatlıklar gerçekleşiyor ama burada hiç olmazsa hem göz önünde hem de her türlü sağlık koşullarına sahip ve temiz bir ortam” diye konuştu.

IMG_1855

Düzce Belediyesi Mezbahanesi Veteriner Hekimi Onur Demir ise, “Kurban Bayramı kapsamında talepler şimdilik iyi gidiyor. Kesimlerimizi gerçekleştiriyoruz. İşlemler bitmek üzere. Bizler burada olabildiğince hijyenik bir şekilde işlemlerimizi tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

IMG_1858

HABER: Savaş ARI