2 yıl önce, kadrosu İçişleri Bakanlığı’nda olan Selim Altuntaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Düzce Valiliği Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğüne atanmıştı.

Bakan Soylu’nun aldığı yeni kararla Altuntaş, görevini devrederek İçişleri Bakanlığı emrine atandı.

Yapılan atamanın ardından Öncü Medya’ya bir veda ziyareti gerçekleştiren Altuntaş, Öncü Haber mikrofonuna 2 yılın değerlendirmesini yaptı.

DSC_0070

“Çok güzel bir atmosferde çok güzel bir görev yaptık.” Diyen Selim Altuntaş, şu ifadelere yer verdi;

“Öncelikle Düzce’deki bütün basın kuruluşları ve mensuplarına şahsım adıma teşekkür ediyorum. Çok güzel bir atmosferde çok güzel bir görev yaptık. Birçok notada dokunuşlarımız, yaptığımız çalışmalar oldu. Bu çalışmaların karşılığını da çok kısa sürede aldık.

“Düzce’nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var”

Düzce’nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Geldiğimden beri de bunu söylüyorum; özellikle basın anlamında dağınık bir yapısı var… Geldiğimizden beri bunun mücadelesini ortaya koyduk, dönüşlerini de yavaş yavaş oluyor.

Oturarak konuşarak, birçok sorunun halledileceği kanaatimiz var. Yeter ki tüm basın kuruluşlarımız iletişime açık olsun…

“Evimize geri döneceğiz ama Düzce’yi ihmal etmeyeceğiz”

Ankara benim evim! Evimize geri döneceğiz… Bakanlıkta daha önceki görevlerimde, hem siyasi hem bürokrasi birçok görevde bulundum. Bizde daha çok takdir edilme vardır, takdir edilmeyi bekleyeceğiz Sayın Bakanımızım takdirini bekleyeceğiz bu noktada, hayırlısı…

Biz görevi burada emaneten devraldık, üstüne koyarak emaneti devredeceğiz. Tabii ki iş etiği ve ahlakına uygun olacak şekilde burayı da bay pas etmeden destek vermeyi sürdüreceğiz. Çünkü sonuç itibariyle bir diyalog bir iletişim gelişti. Düzceli değilim ama bir Düzceli gibi fazla emek verdik, çalıştık. Daha güzel şeyler hak ettiğini düşünüyorum Düzce’nin. Tek başıma bir anlam ifade etmem! Birlikte bir katma değer bir çarpan oluşturuyoruz… Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Haber – Ahmet Çelik