banner851

banner614

GÜNDEM KAZALARDI

Trafik Güvenliği Kurulu'nda artan kazalar görüşüldü. Özellikle bisiklet ve motosiklet sürücülerinin karıştığı kazaların fazlalığına dikkat çekilirken denetimlere ağırlık verilmesi kararı alındı.

banner619
Yerel Haber 28.08.2013, 14:04
199
GÜNDEM KAZALARDI


“Düzce Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı”nın 5.'si Vali Ali İhsan Su başkanlığında Valilik Makam Toplantı Odasında gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer ve ilgili kurum yetkilileri katıldığı toplantıda, denetim, altyapı, sağlık ve eğitim alanında ilgili kuruluşlarca yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Toplantnın gündem maddelerinden biri de Düzce'de son günlerde artan bisiklet ve motosiklet kazaları oldu.

Toplantıda Düzce'de 2013 yılı ilk yedi ayında, yaralanma ile sonuçlanan trafik kazalarının yüzde 39’unu motosiklet ve bisiklet sürücülerinin oluşturduğu bildirildi. İlk yedi ay içerisinde 247 adet yaralanmalı trafik kazasının 54 tanesini motosiklet, 33 tanesini bisiklet sürücüleri oluşturduğu, bu süre içerisinde motosiklet ve bisiklet sürücülerinin karışmış olduğu kazalarda 96 kişinin yaralandığı, 3 kişinin de hayatını kaybettiği belirtilerek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla motosiklet ve bisiklet denetimlerine ağırlık verileceği kaydedildi.

 

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)