banner851

banner955

AK PARTİ İL BAŞKANI KESKİN İLK KEZ ÖNCÜ TV’DE AÇIKLADI

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Yığılca’ya giriş ve çıkışların kısıtlanması ilçe halkının tepkisine neden oldu. Öncü TV ekranlarında yayınlanan ve Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programına konuk olan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, bu kararla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yığılca ilçemiz dışarıya çok göç vermiş bir ilçemiz. Bu nedenle ilçeye bu salgının yayılmaması için böyle bir önlem alındı.” dedi.

Yığılca 31.05.2020, 09:00 31.05.2020, 15:15
3951
banner1032

Tüm dünyada büyük bir kriz halini alan Yeni Tip Covid – 19 salgını nedeniyle, Düzce İl Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile Yığılca ilçesine giriş – çıkış kısıtlaması getirilmişti. Bu karara hem tarım sezonu olması hem de ilçede çok vaka varmış gibi bir algı oluşturmak isteyen kesimler olduğunu gerekçe gösteren ilçe sakinleri tepki göstermeye devam ediyor.

Bu konu ile ilgili bilinmeyeni ilk kez AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programında açıkladı.

“İlçe Halkının Sağlığını Düşünüyoruz”

Yığılca ilçesinin özellikle büyük şehirlere çok sayıda göç verdiğini, tarım sezonu ile birlikte dışarıdan ilçeye gelecek vatandaşların, pandemiyi ilçe geneline yaymasını önlemek için böyle bir önlem alındığını söyleyen Keskin, “Yığılca bu pandemi sürecinde karantinaya alındı. Bunun nedeni, Düzce’de büyük şehirlere en çok göç veren ilçemiz. Bu nedenle pandemiyi ilçeye bulaştırmamak için önlemler alındı. 1 Haziran itibariyle Yığılca ile ilgili iyi bir karar alınacaktır. Biz bunu yakından takip ediyoruz. Yığılcalı vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Bu önlem sadece dışarıdan gelen her hangi bir vakanın ilçe halkına bulaştırmaması için alındı. Biz Yığılca halkımızın sağlığını düşünüyoruz.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (22)
Uğur 2 yıl önce
Bizleri o kadar düşünüyorlar ki 9 yıldan beri yığılca yolu bitmedi
Kerem 2 yıl önce
Siz insanları aptal mı sanıyorsunuz Allah aşkına. Yığılcalı insanların sağlığını düşünmüşler. Utanmadan yalan söylüyorlar. Uçak seferleri bile serbest oldu Yığılca yolunu zar zor açtınız. İstanbulda bile yasak kalmadı Yığılca yolu kapalı. Bal gibi Yığılca ya ceza kesiyorsunuz.
Yigilcali biri 2 yıl önce
Yol kapaliyken neden sesiniz cikmiyordu sayin baskan.. yol kapaliyken mhp li belediye baskani calismiyor actiramiyor yolu diye siyaseti yaptirdiniz yigilcada baskani linc ettirdiniz halka simdi de sanki sayenizde acilmis gibi lanse ediyorsunuz kendinize ekmek cikarmaya calisiyorsunuz... Birakin bu isleri pis siyasetinizi baska ilce uzerinden yapin ...
Hakkı 2 yıl önce
Sayın başkan keşke bu açıklamayı kararın ilk alındığı gün yığılca halkı ile paylaşsa idiniz.
Kahraman 2 yıl önce
Alp ik başkanı YIĞILCA'nın ismini telafuz edemiyor ki düşündürücü yazık.
Ramo 2 yıl önce
Yığılca da olanlar düzceye giriş çıkış kısıtlı yaptı Başkanım hala Yığılcayı salgından koruma amaçlı söylemler yapıyorsunuz yakışmıyor
Recep 2 yıl önce
Verilen kararlara saygımız sonsuz ama baştan neden böyle bir tebbir aldığınızi yayınlamadı iz neden tüm Düzce yigilca için kötü konuş tu neden izin verdiniz ırkçılık söylem lere sebep okuyorsunuz
Sinan 2 yıl önce
Yığılca Düzce den alınsın Bolu’ya verilsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık