banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN BALKIZ'A ZİYARET 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Yığılca'da kovanlardan acı bal yiyerek komaya giren ve görüntüleri sadece Türkiye’de değil yurt dışında da viral olan yavru boz ayıyı ziyaret etti. Başkan Özlü "Balkız" adını alan boz ayının kısa süre içerisinde doğal yaşam alanına salınacağını söyledi.

Yığılca 13.08.2022, 10:30 13.08.2022, 13:42
1299
banner1032

Yığılca'da bal kovanlarından yediği acı balın ardından fenalaşıp komaya giren boz ayının görüntüleri biranda Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından açtığı isim anketi ile "Balkız" adını alan sevimli ayıyı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ziyaret ederek armut ikramında bulundu.

Efteni Gölü Sulak alan ve Yaban hayatı geliştirme sahasına giderek "Balkız"ın durumu hakkında bilgi alan Başkan Özlü; "Bal yedikten sonra çekilen görüntüler beni çok duygulandırdı. Balkız'ı görmek istedik ve balı fazla yediği için ona armut ikramında bulunmak istedik. Sağlığı yerinde, kısa süre içerisinde doğal yaşam alanına salınacak. Balkız sayesinde Yığılca'nın balı geniş kitlelere tanıtılmış oldu. " ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (2)
Deli Çavuş... 2 ay önce
Başkan ✋ harikasın
cash81 2 ay önce
plaket te götürseydin fayuk bey
13
parçalı az bulutlu