banner851

banner614

BAZI KÖYLERE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI

banner619

Yığılca ilçesinde 5 köyde daha Koronavirüs Vakası tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen İlçe Kaymakamlığı, bazı köylere giriş ve çıkışı yasakladı.

banner846
Yığılca 13.04.2020, 13:29
10259
BAZI KÖYLERE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI
banner844

Tüm Dünyayı tehdit eden Yeni Tip (Covid-19) Salgınında Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de vaka sayısı aratarak devam ediyor. Yığılca ilçesinde Çiftlik, Hocatman, Karakaş, Arsaklar ve Yoğunpelit Köylerinde Koronavirüs vakasına rastlandı.

Bunun üzerine harekete geçen Yığılca Kaymakamlığı, bazı köylere giriş ve çıkışları yasaklarken, hoparlörlerden vatandaşların sokağa çıkmaması için sürekli anonslar yapılıyor.

SARIKAYA KÖYÜ GİRİŞ ÇIKIŞLARA KAPATILDI…

Yığılca ilçesinde bazı köylerin giriş çıkışlara kapatıldığını, Sarıkaya Muhtarı Ercan Yalçın duyurdu. Yalçın, Koronavirüs salgını nedeniyle Sarıkaya Köyüne giriş ve çıkışların kapatıldığını, kurallara uymayanlara ise ceza uygulanacağını söyledi.

İLK DUYURUYU MUHTAR YAPTI…

Yalçın Sosyal Medyadan yaptığı açıklamada, “Değerli Sarıkaya halkı; yarından itibaren köye girişleri kapatıyoruz. Yukarı tarafta 6 köyde virüse rastlanmış. Köyümüzün sağlığı açısından bu kararı almak zorunda kaldık. Bu duyuruya uymayanlar hakkında cezai işlem yapmak zorunda kaldık. Unutmayın tüm önlemler köyümüzün sağlığı için” dedi.

YIĞILCA’DA DAHA ÖNCE GÖRÜLEN 6 VAKADAN 5’İ İYİLEŞTİ…

Öncü Haber Merkezi’nin Yığılcalı yetkililerden edindiği bilgilere göre ise, daha önce ilçede görülen 6 Koronavirüs vakasından 5’i iyileşerek tedavi görüldükleri hastanelerden taburcu edildi. Karantina altında tutulan 5 kişinin ailelerinin ise karantina sürelerinin yarın sona ereceği öğrenildi.

Yorumlar (2)
düzdiyarlı 1 yıl önce
Aile sağlığı merkezleri her mahallede var ev ev corona testi yapmalı cıkan vakaların tamamı bir hastanede kontrol altına alınmalı
Haydar 1 yıl önce
Komple kapatsınlar çıkartmasınlar yoksa hiç biri fındığı göremeyecek
16°
parçalı bulutlu