banner614

DÜNYANIN GÖZÜ DÜZCE'NİN BU İLÇESİNDE!

banner619

Düzce'nin Yığılca ilçesinde kilogramı 150 TL olan kestane balı hasadı başladı. Yığılca Arısı sadece bu bölgede yetişmesi ve az sayıyla çok bal üreten özelliğiyle yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi görüyor.

banner846
Yığılca 13.07.2020, 18:00
13806
DÜNYANIN GÖZÜ DÜZCE'NİN BU İLÇESİNDE!
banner844

Düzce Üniversitesi'nin akademik desteğiyle bölgeye has arısını sadece Türkiye'ye değil dünyaya duyurma yolunda emin adımlarla ilerleyen Düzce'nin Yığılca ilçesinde kestane balı hasadı başladı.

İlçeye bağlı Dibektaş köyünde arıcılık yapan Sezgin Şahin, bu yıl kestane balı veriminin beklentisi dahilinde gerçekleştiğini söyledi.

Yığılca Arısı'nın kanat ve dil uzunluğunun yapısı sayesinde diğer ırklara göre daha fazla verim verdiğini belirten Şahin, "Mevsimsel şartlara göre bal verimi değişiyor. Bizim bulunduğumuz bölgede kestane çiçekleri zamanında açtı. Biraz aşağı bölgelerde bu verim daha düşük gerçekleşti. Çok şükür biz beklediğimiz verimi aldık." diye konuştu.

Şahin ayrıca 2020 sağımı kestane balının kilogram fiyatının yaklaşık 150 lira civarında olmasını beklediğini dile getirdi.

Yorumlar (3)
Yaşar yıldırım 12 ay önce
Bu baldan nasıl satın alabilirim.kalitesi nasıl kestane oranı yüzde kaçtır.
çimento 12 ay önce
Türkiyenin sayılı güzellikte olan yeri olan Yığılcaya gidipte çimento fabrikası yaparsanız bir daha zor bulursunu o bal ve tarım mahsüllerini. Artık çimento yiyip doyarsınız.
Aa 12 ay önce
Yakında çimento hasadı başlar.
17°
parçalı bulutlu