banner614

MISIRIN SERÜVENİNİ KAYMAKAM KURT’A ANLATTI

banner619

Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt, yol üzerinde elleriyle koçandan mısır ayıklayan Hayriye Yıldırım isimli vatandaşla, kendi ektiği mısırın hikayesi üzerine bir süre sohbet etti. Kaymakam Kurt, Hayriye Yıldırım’ın gösterdiği gayrete ve emek için teşekkür etti.

banner846
Yığılca 05.11.2020, 17:42 05.11.2020, 17:45
3224
MISIRIN SERÜVENİNİ KAYMAKAM KURT’A ANLATTI
banner844

Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt ilçedeki çalışmaları takip etmek için dolaştığı sırada, yol kenarında koçanından mısır ayıklayan Hayriye Yıldırım isimli bir kadınla karşılaştı. Bahçesinden hasat ettiği mısırları koçanından ayıklayan Hayriye Yıldırım ve Kaymakam Kurt arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Mısırın bahçeye ekiminden, hasadına kadar olan süreci Kaymakam Kurt’a anlatan Yıldırım, mısır ekiminin ve tanelere ayrılmasının oldukça zahmetli bir iş olduğunu söyledi.

Bunun üzerine Kaymakam Kurt ise, “Önce tarlaya mısırlar ekildi, sonra hasadı, sonra tek tek mısırların elde ufalanarak tanelerinin ayıklanması, sonra çarkını küçük bir su kanalının çevirdiği taş değirmeninde mısır ununa çevrilmesi, sonra ekmek, kuymak, balık. Baştan sona el emeği, anne eli ürünü. Ellerin öyle mübarek, emeğin öyle kutsal ki Hayriye anne; her türlü minnetin teşekkürün üstünde” diyerek, yaşlı kadına teşekkür etti.

Yorumlar (2)
helal olsun 8 ay önce
teşekkürler kaymakam beye
Vatandaş 8 ay önce
Sandelyeyi teyzeye verse daha şık olurdu.
18°
parçalı az bulutlu