banner851

banner614

ŞAHİN: “YIĞILCA, AYANCIK VE BOZKURT GİBİ OLMASIN”

Batı Karedeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketinde, 47 evin yıkıldığı ve birçok evin hasar gördüğü Sinop'un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay'da tomruk deposu felakete yol açarken, benzer görüntüler ise Yığılca ilçesinden geldi. Yığılca ilçesinde dere yataklarının hemen kenarında bulunan tomruk depoları adeta tehlikeye davetiye çıkartıyor. Yığılca CHP’li eski Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, tehlikeye dikkat çekerek, “Bu tomruk depoları olası bir sel felaketinde Yığılca’ya büyük felaket yaşatır” dedi.

banner619
Yığılca 16.08.2021, 12:56 16.08.2021, 17:30
3683

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinin yaraları, ölü sayılarının her geçen gün artması ile daha da çok derinleşiyor. Yaşanan sel felaketinde Sinop’un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyü, tamamen haritadan silinmişti.

Babaçay Köyü’nde felaketin neden olduğu tahribatın büyük olmasındaki en büyük nedeni köyde depolanan ve sel sularının sürükleyip adeta koçbaşı etkisi yaptığı tomruklardı. Yığılca ilçesinden de bugün benzer görüntüler geldi.

Yığılca ilçesinin 2 buçuk kilometre doğusunda bulunan Hacıyeri Köyü mevkiinde dere kenarının hemen kenarında bulunan orman deposunda depolanan tomruklar, olası sel durumunda büyük bir felakete davetiye çıkartıyor.

Batı Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketinden bir ders çıkartılması gerektiğini kaydeden CHP’li Yığılca eski Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, olası bir sel felaketinde dere yatağı kenarında depolanan tomrukların Yığılca ilçesinde büyük bir felakete yol açabileceğine dikkat çekti.

“Yığılca Sinop Ayancık ve Kastamonu Bozkurt gibi olmasın” diyen Şahin, “Burası Yığılca Orman İşletmesinin tomruk deposu. Melen ile Hacıyeri deresinin birleştiği yer. Tahminen 150-200 metreküp tomruk var, derenin kenarında. En küçük sel olduğunda bile Yığılca merkezdeki köprü ile Aksu ve Dutlar köprüleri için büyük bir tehlike arz ediyor. Kısaca burası Ayancık-Bozkurt gibi olmasın. Olası bir sel felaketinde, bu tomruklar nedeniyle Yığılca ilçesinde büyük felaket yaşanır” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (5)
Murat 1 ay önce
DERE VEYA NEHİR YATAKLARINA YAKIN BÜTÜN TOMRUK D3POLARI EN KISA ZAMANDA KALDIRILMAK ZORUNDADIR.BU İŞİN BAŞKA YOLU YOK...
Madur 1 ay önce
Güzel bir yere değinildi inşeAllah yetkililer değerlendiri afat 30 veya 40 senede bir geliyo akıllı olmak lazım
Cemil 1 ay önce
Beyköydeki tomruk deposuda Uğur suyu kenarında
Bünyamin Şahin 1 ay önce
Düzce 81 rumuzlu yorumcu; bahse jönü tomruk deposu 2015 yılında Muzaffer bey zamanında taşındı.bilginize..
Düzceli81 2 ay önce
Tomruk depoları oraya daha dün gelmedi Bünyamin şahin Baskanken niye kaldırmadı depoları