Düzce’de yaptığı yardımlarla birçok kişi ve ailenin umudu olan Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği, Cumhuriyetin 100. Yılına özel Cumhuriyet Kahvaltısı adı altında düzenlenen programda özel gereksinimli bireylere bir araya geldi. 

Dernek Başkanı İsmail Yıldız, Başkan Yardımcısı Dilek Şen ve yardım sever iş insanı Tarık Türkseven koordinesinde düzenlenen kahvaltıya, özel gereksinimli bireyler, Düzce Üniversitesi’nde okuyan Ruandalı öğrenciler ve Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri katıldı.

Kahvaltı programında konuşan Dernek başkanı İsmail Yıldız bugünün anısına yaptığı açıklamada “Tarık abimiz bugün bizimle, Dernek olarak çok güzel çalışmalarımız devam ediyor. Bugünde Sosyal Hizmet okuyan kızlarımız da bizimle beraber, Ruandalı üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz, özel gereksinimli bireylerimiz ve güzel misafirlerimiz burada. Bu tarz etkinliklerin çoğalmasını istiyorum. Biz sahaya indiğimiz zaman, akülü arabalar, hasta yatakları, defter, kalem, silgi gibi güzel çalışmalar yapıyoruz. İhtiyacı olan ailelere gidip kendilerine veriyoruz. “İfadelerini kullandı.

VALİ ASLAN ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ VALİ ASLAN ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Yaptığı birçok yardımla adından söz ettiren hayırsever iş insanı Tarık Türkseven bu etkinlerin devamını yapacağını belirterek “Hayırlı olsun güzel bir etkinlik İsmail abiyle beraber devam edeceğiz. Büyüklerimiz yapıyor bizde destek oluyorsak ne mutlu bize. “ ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarını bayram havasında coşkuyla kutladıklarını dile getiren başkan yardımcısı dilek şen “Bugün burada Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamalarını bayram havasında coşkuyla kutlamak için Cumhuriyet Kahvaltısı düzenledik. Özel gereksinimli vatandaşlarımız, Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet öğrencisi arkadaşlarımız, yabancı uyruklu öğrenciler ve vatandaşlarımızla bir araya geldik.” dedi. 

Kahvaltıya katılan Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmetleri Öğrencileri “Öncelikle Biz Büyük Bir Aileyiz Derneğine teşekkür ediyorum. Bize böyle bir hizmet sundukları için. Bugün burada olup özel gereksinimli bireyler ve yaşlılarımızla burada olmak bizi çok mutlu etti. Biz ve diğer kurumlar duyarsızlaşmaya başladıkça, sorunlarımız gün yüzüne çıkmayacak bu yüzden kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Haber: Emirhan Töngel