Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni'ne katıldı. Törende bir Nebati konuşma yapan Nebati, fiyat istikrarını sağlamanın birinci öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

‘Söylentileri yayanlar ülkeye ihanet ediyor’

Türkiye'de yeteri kadar ayçiçek yağı bulunmadığı ve stokçuluk yapıldığı iddialarına değinen Bakan Nebati, "Hiçbir şey yapmasak bile temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı stokumuz var. Kuyruk var, yokluk var gibi söylentileri yayanlar ülkeye ihanet ediyor. Bunun altında kalırsınız. Operasyon çekenlere karşı biz de operasyon çekeceğiz." ifadelerini kullandı.

‘Yeter ki bu ülke için çalışalım’

Bakan Nebati, "Zorluklar paylaşılarak yan yana durarak çözülür. Son 20 yıldır bu ülkede hiç kimse fiyat artışları karşısında ezdirilmedi. Küresel bir zorluk. Dünyanın her ferdi bunu yaşıyor. Dünyanın hangi ülkesinde birileri kalkıp ihanet derecesinde piyasayla oynuyor diye sormak lazım. 20 yıldır kimse hayat pahalılığı karşısında ezdirilmedi, bundan sonra da ezdirilmeyecek, bunun için her şeyi yapacağız. Yeter ki bu ülke için çalışalım, alın teri dökelim. Ne mutlu bize ki bu ülkeye alın teri döküyoruz." diye konuştu.