Siyaset ile ilgili düşüncelerimi sosyal medyada veya yazılı basında paylaşmış olmaktan dolayı bazen zarar da görüyorum.Fakat ,ben siyaseti , fikirlerimi arkadaşlarım ile paylaşıp ‘ortak doğrular’ yolunda ilerlemek amacı ile yapıyorum .

AK Parti olarak şu geldiğimiz noktada zülfü yare dokunmadan faydalı olarak gördüğümüz öneri ve fikirlerimizi paylaşıyor olmaktan da zarar göreceksek görelim yine .Sorun değil .

Suya ,sabuna , etliye ,sütlüye dokunmadan yapılacak bir siyaset varsa bizi bu konuda eleştirenler de o yoldan ilerleyebilir .

Beklentimiz şahsımıza olmadığı için doğru gördüğümüzü söylemekte her zaman fayda gördüm .Belki karınca misali faydamız bu şekilde olur .

AK Parti Genel Merkez MYK toplantısı sonucu basına sızan (veya sızdırılmasına müsade edilen ) 9 maddelik öz eleştiriler bundan bir önceki seçimde (yani Türkiye haritasının çoğunun kırmızı rengi almadığı zaman ) yapılsa idi daha gerçekçi olurdu .

Çünkü ,öz eleştirisi yapılan o konuların tamamı biz ve bizim gibi alt kademedeki (etkili ve yetkili olmayan ) AK Partililer tarafından zaman zaman dile getirilen eleştirilerdi .

Bu tespitlerin MYK üyeleri tarafından da yapılıyor olması için bir seçim başarısızlığı almamız gerekmeyebilirdi .

Veya cümleyi şu şekilde kurabilirim ; eğer son seçimde bu sonuç ortaya çıkmasaydı aynı öz eleştiriler yapılacak mıydı ?

Temennimiz o ki MYK tarafından da tespiti yapılan durumların sadece durum tespiti olarak kalmaması icraata dökülüp somut adımlar atılabilmesi.

Dışarıdan değil de içeriden biri olarak yapmış olduğumuz bu dostça tespitler de birlik ve beraberliğimize katkı sunması ümidi ile…

Sağlıcakla kalın.

Ali Uzun

19/04/2024