AK Parti Genel Merkezi’nde kurulan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği komisyonda Milletvekili aday adayı olması istenen İl Başkanları belirlendi. Alınan kararın ardından aralarında Düzce’nin de bulunduğu çok sayıda İl Başkanı, dün AK Parti Genel Merkezi’ne sundu.

“Milletimizin hizmetkârı olduk”

b1384ed0-8b82-417a-a84f-4fb533aee8d3

Düzenlediği basın toplantısı ile istifasını Düzce Kamuoyuna duyuran Mustafa Keskin, AK Parti’nin bir neferi olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. AK Parti içerisinde görev yaptığı sürece millletin hizmetkârı olduklarını kaydeden Keskin,  “2001 yılında kurucusu olduğum AK partide Allah’a çok şükür 6 yıl merkez ilçe başkanlığı yaptım, son 4 yılda il başkanlığı görevimi tüm arkadaşlarımla birlikte tamamlamaya çalıştık. 2019’da bu mikrofonlarda göreve geldiğim ilk andan itibaren, o zaman şöyle konuşmuştum; ‘herkesi hoş, kendimizi boş göreceğiz. Nefsimizi ayaklar altına alacağız, millete hizmetkâr olacağız.’ Bizim başka hiçbir derdimiz yoktu. Biz AK Parti teşkilatı olarak, hep birlikte bu salonda olan, olmayan teşkilat mensuplarım ile birlikte, hepimiz ilk günden itibaren millete hizmetkâr olma yolunda Sayın Cumhurbaşkanımıza layık bir teşkilat olma yolunda, gece gündüz gerçekten çok samimi bir şekilde çalıştık. Ben tüm arkadaşlarımın, tüm teşkilatın nasıl çalıştığına şahitlik yaptım. Tabii 2019’da hiç hesap edemediğimiz felaketlerle gündeme geldi Düzce. 2 sefer sel felaketi, pandemi, en son deprem… Yani gerçekten zor günler geçirdik, ama bu teşkilat Allah’ın izniyle alnı açık bir şekilde tüm bunların üstesinden geldi” diye konuştu.

“İçeride de olsak, dışarıda da olsak AK Parti’ye hizmet edeceğiz”

769cf5e4-1137-479f-b5f4-2485072c8b27

AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana Düzce’de görev yapan tüm il başkanlarına teşekkür eden Keskin, “Bu makamlar hizmet makamları. Benden önce birçok arkadaşım geldi, geçti. AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar, ben bütün il başkanlarıma teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun. Herkesin bir katkısı var bu hikâye de. Benden sora da arkadaşlarım gelecek, bu koltuklara oturacak. Allah kim hayırlısı ise ona nasip etsin. Tabii ki tüm Türkiye’de 2023 seçimlerine giderken İl Başkanlarından istifa edecekleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genel Merkezimizde bir komisyonda kimlerin istifa edeceğini belirlediler. Bu çarşamba günü başladı. Bizi de Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile ‘görevinden istifa et, milletvekili aday adaylığı için’ dediler. Biz de dün Genel Merkezimizde görevimizden istifa ettik. Allah nasip ederse, değerli Düzceliler onay verirse, inşallah milletvekili olarak devam edeceğiz. Devan edip etmemek, bir yerde olup olmamak, gerçekten AK Parti teşkilatçılığı açısından hiç önemli değil. Önemli olan bu dava da ister içeride olun ister dışarıda olun, bu davaya hizmet etmektir. Nice gizli kahramanlar var. Köylerinde, beldelerinde, ilçelerinde, nice bizden daha iyi çalışan, nice bizden daha güzel çalışan, bu davayı anlatan nice abimiz, nice kardeşimiz var. Bizler bu makamları işgal ettik, doldurduk, layık olmaya çalıştık.  Hatalarımız vardır, hepiniz hakkınızı helal edin” şeklinde konuştu.

“2023 seçimlerinde hedefimiz Düzce’den 3 milletvekili çıkartmak”

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde hedeflerinin Düzce’den 3 milletvekili çıkartmak olduğunu vurgulayan Keskin, “Çok şükür ki, sizlerle birlikte teşkilat mensubu olmaktan, sizin başkanınız olmaktan ben gurur duyuyorum. Çünkü bir aile kurumu gibi, bir abi- kardeş gibi, bir abla- kardeş gibi hepimiz birbirimizi tanıdık zaman içerisinde. İyi ilişkiler kurduk, birbirimize güvendik. Dolayısıyla, diğer partilerde olmayan bir aile bağları var aramızda. Kimler aday olacaksa, kimler başkan olacaksa, kimler yönetici olacaksa, Allah hepsinin yardımcısı olsun. Ben inanıyorum ki Düzce özellikle 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımıza hatırı sayılır bir destek verecek. Biliyorsunuz 2018 seçimlerinde her 4 kişiden 3’ü Sayın Cumhurbaşkanımıza oy vermiş bir ilde yaşıyoruz. Bu çok kıymetli, çok zor, bunu muhafaza etmekte çok zor. Ama ben inanıyorum ki; 2018’den de daha çok oy alacağız, daha büyük bir destek alacağız. Ben buna canı gönülden inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında Düzce dimdik duracak ve bu emaneti de bizler alnı açık bir şekilde ‘İşte bu emaneti size getirdik’ diyeceğiz. Bizim hedefimiz ilk adım olarak Düzce’den 3 milletvekilini kazanıp, bu köprüyü geçeceğiz inşallah. Sonrasında 2024 seçimlerinde de inanıyorum Düzce’de 10 belediyeyi de alacağız” ifadelerini kullandı.

“Yeni il başkanı 10 gün içinde belli olur”

İstifasının ardından sürecin nasıl işleyeceği konusunda da bilgi sunan Keskin son olarak, “Biz istifa ettik, bir 10 gün içinde yeni İl Başkanımız belli olur. Ondan sonra resmi olarak bir seçim takvimi belli olur. Bunun ardından da milletvekili aday adaylıkları ve daha sonra da adaylar belli olur. Süreç bu şekilde hayırlısı ile bu şekilde devam edecek” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI