Düzce'de çeşitli suçlara karıştıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 11 şüpheliden aralarında örgüt lideri Ümit C.'nin de bulunduğu 6'sı tutuklanırken 5'i serbest bırakılmıştı.

5 şüpheliden 4'ü tutuklandı 

Soruşturma kapsamında 29 Nisan'da adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 4 şüpheli için cumhuriyet savcısının itirazı üzerine yeniden gözaltı kararı verildi. Bu doğrultuda İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri Murat Z., Ertuğrul C., Feyyaz M. ve Serdar A.S.'yi tekrar gözaltına aldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yağma, İhaleye Fesat Karıştırmak, 6136 S.K.M., Kişi Hürriyetinden Yoksun Kılmak, Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi Evrakta Sahtecilik, Mala Zarar Verme, Tehdit suçlarından gözaltına alınan şüphelilerin ayrıca otoparka zorla alıkoymak ve gasp gibi suçlara da karıştıları ileri sürüldü.

İş insanı Onur Özçiçek'e silahlı saldırı düzenlemişlerdi

Bilindiği gibi İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2 aydır takipte olduğu şüphelilerin son olarak 25 Nisan'da iş insanı Onur Özçiçek'e silahlı saldırı olayına karıştıkları tespit edilince operasyon düğmesine basılmıştı. Örgüt üyesi 10 şüpheli şahsın aynı gün il merkezinde gözaltına alınırken, Örgüt Lideri Ümit C. saklandığı Muğla ili Bodrum ilçesindeki adrese yapılan operasyonda yakalanarak Düzce'ye getirilmişti.