AK Parti Düzce İl teşkilatları, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere kilitlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki 81 İl Başkanına gönderdiği genelge doğrultusunda çalışmalarına başlayan AK Parti de hedef, Düzce’de merkez başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediye başkanlıklarını alabilmek.

Önümüzdeki yerel seçim çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, halkın istediği adaylarla yola çıkacaklarını söyledi. Bunun için halk ve telefon anketleri yapacaklarını kaydeden Şengüloğlu, aday belirlemede kesinlikle müdahale olmayacağını savundu.

Şengüloğlu, “ Önceki yerel seçimlerde, ben AK Parti kurulduğundan bu yana teşkilatların her kademesinde görev yapmış birisi olarak, bu seçim atmosferini gerek yerel seçimde, gerekse genel seçim anlamında hangi aşamalardan geçildiğini iyi bilen bir kardeşinizim. Biz biliyorsunuz, yerel seçimlerde 10-0 yapmıştık. Biz o seçimlerde etkili bir çalışma yaparak 10-0 yapmıştık. O dönemdeki çalışmanın aynısını bu seçim döneminde de yapacağız Allah’ın izniyle. O dönemde il merkezi ve ilçelerde kapı - kapı dolaşan ekipler kurduk. Bütün sokaklarda hane – hane dolaşarak, anket çalışmaları yaptık. Ardından telefon anketleri yaptık. Ortaya çıkan veriler sonucu, çıkan isimleri Genel Merkezimize sunduk ve bu isimlerden adaylarımızı belirledik. Bunun neticesinde de 10-0 yaptık. Bizler önümüzdeki yerel seçimlerde aynı yöntemi izleyerek, adaylarımızı belirleyeceğiz, Allah izin verirse.  Burada tabii dikkat etmemiz gereken kriterler var, o kriterlere uygun şekilde çalışacağız. Ama ‘Şu benim adamım, şu benim arkadaşım, bu adama benim ahde vefa borcum var’ bu tarz yaklaşımdan ziyade, vatandaş kimi istiyorsa o aday olacak. Şu anda bizim yaklaşımımız o şekilde.  Bizim hedefimiz 10 – 0, çünkü AK Parti’de her zaman hedef en üst seviyede olur” dedi.  

“ÜRETİCİNİN HAKLARI KORUNMALI” “ÜRETİCİNİN HAKLARI KORUNMALI”

“Melenağzı köyünün sorunlarını çözüyoruz”

Geçtiğimiz haftalarda Akçakoca ilçesine bağlı Melenağzı Köylülerinin eyleminin ardından köylülerle bir araya geldiklerini dile getiren Şengüloğlu, “Melenağzı Köyü’nde, gerek yaşadığımız sel afetinden kaynaklı, gerek daha öncesinde olan bazı eksiklikler vardı. Bunlarla alakalı, Milletvekillerimiz, bizler, İl Genel Meclisi Başkanımız belirli çalışmalar yaptık ve bu çalışmaları belirli aşamalara getirdik. Bugün de vatandaşlarımızla buluşarak, özellikle su sorununu büyük ölçüde yoluna soktuk. Bu konuda, bunu vatandaşlarımıza anlattık. Amacımız, vatandaşlarımızın en konforlu şekilde hayatlarını sürdürmeleri” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI