2018 genel ve 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'ye tam destek geleneğini bozarak, ittifak ortağı MHP'ye şans veren Düzce, bu kez tavrını net ortaya koydu. AK Parti listesini beğenmeyen ya da tekrar 1. sıradan aday gösterilen Ümit Yılmaz'ın vekilliğinden memnun olmayan hatırı sayılır bir çoğunluk, Millet İttifakı Adayı, CHP'li Talih Özcan'a Ankara vizesi verdi. Resmi olmayan sonuçlara göre; 2 koltuğu AK Parti kazanırken, Düzce, tarihinde ilk defa sol partiden bir adaya mecliste temsil yetkisi verdi. Cumhurbaşkanı seçiminde ise Düzce yine Erdoğan'a olan bağlılığını gösterdi.

Tüm Türkiye tarihi seçim için 14 Mayıs seçimleri için sandık başına gitti. Her seçimde olduğu gibi, bu Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde, seçimlerin nabzı Öncü Haber TV ekranları, 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent’te attı. Düzceliler seçim sonuçlarını an be an Öncü TV ekranları, 100.2 Radyo Öncü, Radyo Kent ve www.oncurtv.com’dan takip etti.

Düzce’de 294 bin 327 seçmenin oy kullandığı seçimlerin ardından sandıklar yüzde 95.33 oranında açılırken, kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti’den Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk, CHP’den ise Talih Özcan Milletvekili seçildi.

CHP Düzce tarihinde ilk kez Milletvekili çıkardı.

Düzce’de seçimlere İYİ Parti ile birlikte fermuar formülü ile giren CHP, Düzce tarihinde ilk kez bir milletvekili çıkarttı. CHP İl Binasında toplanan partililer büyük sevinç yaşarken, bazı partililerin gözyaşı döktükleri görüldü.

Düzce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 68 oranında oy vererek desteğini gösterdi.

HABER: Savaş ARI