Aylık değerlendirme toplantısı Akçakoca’da yapıldı

Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'ün başkanlığında Gerçekleşen 2023 Yılı İşletme Müdürlükleri Değerlendirme Toplantısı Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi. 

Toplantıya Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bölge Müdür Yardımcıları Yılmaz Yıldız, Halis Belen ve Kemal Yıldız ile Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri katıldı. 

007

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, bölge müdürlüğünün genel konuları ve ormancılık faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantının verimli geçmesi temennisi ile yapılan faaliyetlere ait programların tasarruf tedbirleri kapsamında, ödenek aşımına mahal vermeden zamanında ve eksiksiz tamamlanması talimatını vererek toplantıyı başlattı. 

2023-Akcakoca-Ekim-Mudurler-Toplantisi-03

Toplantıya işletme müdürlerinin 2023 yılı program ve gerçekleşmelerinin ele alındığı sunumlarla devam edildi. İşletme müdürleri 2023 yılı ilk 9 aylık programlarının gerçekleşme sonuçlarını içeren sunumlarında, bütçe hedef ve gerçekleşmelerinde varsa meydana gelen sapmalar ve nedenleri masaya yatırıldı. Daha sonra bir önceki toplantıda alınan toplantı kararlarının son durumları değerlendirildi. 

Programların aksatılmadan zamanında gerçekleştirilmesi için azami gayret gösterilmesini isteyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'ün kapanış konuşması ve başarı dileklerinin ardından toplantı sona erdi.​

011

Gölyaka’da törenle teslim edildi

Öte yandan Gölyaka’da hibe destekli kredi ile alınan iş makinesi için tören düzenlendi.

Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren SS. Saçmalıpınar Köyü Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nden aldığı hibe destekli ORKÖY kredisi ile iş makinasına sahip oldu.

2023-Akcakoca-Ekim-Mudurler-Toplantisi-01

Faizsiz kredi altı yılda taksitle ödenecek

SS. Saçmalıpınar Köyü Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi’nin ORKÖY kredisi talebi Orman Genel Müdürlüğü’nce kabul edildi. 2023 ORKÖY Kooperatif Kredileri programına alındı. Hazırlanan proje kapsamında 600 bin lirası hibe olmak üzere 3 milyon lira kredi kullanılarak iş makinası alımı yapıldı. Kooperatif söz konusu krediyi faizsiz olarak altı yılda taksitle ödeyecek.

GENEL MERKEZE DÜZCE’NİN ADAYLARIYLA İLGİLİ RAPOR SUNDU GENEL MERKEZE DÜZCE’NİN ADAYLARIYLA İLGİLİ RAPOR SUNDU

009

Törenle teslim edildi

Saçmalıpınar Köyü’nde ORKÖY kredisi ile alınan iş makinesinin anahtar teslim töreni düzenlendi. Törene Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, ORKÖY Şube Müdürü Özkan Yavuz, Gölyaka İşletme Müdürü Hülya Birtürk ve Saçmalıpınar Köyü halkı katıldı. Cuma Namazı’na müteakip okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından alınan iş makinası için kurban kesildi.

Şentürk: Orman köylüsünü destekliyoruz

Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk yaptığı konuşmada kurum olarak orman köylüsünü her zaman desteklediklerini, üretim iş gücü kapasitelerini arttırmaları için orman köylüsüne ve kooperatiflere bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Tören sonrası Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk Saçmalıpınar Köyü halkı ile bir süre sohbet ettikten sonra köyden ayrıldı.​