Yarın kutlanacak olan 15 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla Düzce CHP 1. sıra milletvekili adayı Talih Özcan bir mesaj yayınladı. Özcan paylaştığı mesajında, üzerimizde ödenemez hakları olan, varlıklarıyla bizlere güç veren annelerin, anneler gününü kutladı.

ÖZCAN ANNELER GÜNÜ

Talih Özcan anneler günü mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Annelerimiz, dünyanın en zor ve en kutsal görevini üstlenen, karşılıksız sevginin, sonsuz özverinin simgesi, değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen, sözcüklerle anlatılamayan ve yeri hiçbir zaman doldurulamayan en değerli varlığımızdır.

Yaşımız kaç olursa olsun, her zaman sığındığımız en güvenli liman olan, “gölgesi yeter” dediğimiz annelerimizi ve annelik duygusunu betimlemek, onlara hayatımızdaki yerini anlatacak cümlelerin en güzelini sunmaya çalışmak hiç kolay bir iş değil. Bunu, yılın sadece bir günü yapmak da hiç anlamlı değil…

Annelere verilebilecek en güzel hediyenin; çocuklarıyla özgürce, güven ve mutluluk içinde yaşayabilecekleri bir dünya olduğuna inanıyorum. Bizlerin görevi ise, onlara böylesi bir dünyayı sunabilmektir. Belki böylece, emeklerinin karşılığını ödeyebiliriz.

Bu duygu ve düşünceler ile üzerimizde ödenemez hakları bulunan, varlıklarıyla bizlere güç veren, evlatlarını vatan uğruna feda etmiş başta şehit anneleri olmak üzere yaptıklarını hiçbir maddi değerle ödeyemeyeceğimiz bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor; her birine sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyor, ebediyete uğurladığımız tüm annelerimizi rahmet ve duayla anıyorum.”