Düzce, sağlık alanında büyümeye devam ediyor. İnşaatına geçtiğimiz yıllarda başlanan Aziziye Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi, bugün düzenlenen törenle birlikte hizmet vermeye başladı.

Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışına Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın yanı sıra, mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç ile diğer kurum müdürleri katıldı.

Yılmaz: “Sayın Bakanımız imar planını çözüp, bugünlere gelmemizi sağladı”

Aziziye Mahallesine kazandırılan Halk Sağlığı Merkezi’nde mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün çok büyük emeğinin olduğunu kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz,  “Sayın Bakanımız Faruk Özlü, imar problemlerini çözüp, bugünlere gelmemizi sağladı. Şuanda iki aile hekimi ile hizmet vereceğiz. İler ki zamanda nüfus artışına göre, beş aile hekimimiz görev alacak. Toplum Sağlığı Merkezi dediğimiz, vatandaşlarımıza hizmet veren, koruyucu sağlık hizmeti veren, diyabet obezite, tansiyon hizmetini yürüten birimden oluşuyor. Şehir merkezi içerisinde haşmetli bir binamız olmuş oldu” şeklinde konuştu.

“BOĞAZİÇİ’NDE FİGÜRANLAR KAZANMADI” “BOĞAZİÇİ’NDE FİGÜRANLAR KAZANMADI”

Özlü: “Sağlık konusunda daha büyük planlarımız var”

Düzce’nin sağlık alanında sürekli gelişen bir olduğuna dikkat çeken Başkan Özlü, konuşmasında Düzce halkına tam teşekkülü ve 800 yataklı hastane müjdesi verdi. Sağlık alanında Düzce’ye yönelik daha büyük planlarının olduğunu altını çizen Başkan Özlü, “Arabayla geldim, Aziziye muhtarımız nerede? Dedim ki; muhtarımıza ‘kim demiş Aziziye mahallesine bir şey yapılmıyor?’ diye. Belediyecilik insan hayatının her noktasına dokunan bir kamu hizmetidir. Sabah kalktınız, suyu açtınız akan su belediyenin bir hizmetidir. Yürüdüğünüz kaldırım, arabayla gittiğiniz asfaltlar belediyenin işidir. En son, Rahmeti Rahmana kavuştunuz, öbür tarafa gideceksiniz, o işte belediyenin işidir. İmar planlarında belediye gerekli düzenlemeleri yapılmazsa Hastane yapılacak yer de bulunamaz. Belediyecilik son derece kıymetli bir görevdir. Her insan hayatının bir bölümünde, belediye başkanlığı yapmalı. Sağlık konusunda yatırım olarak daha büyük planlarımız var. İnşallah 800 yataklı 6 katlı 125 bin metrekarelik kapalı alanlı, sağlık tesisimizi yaptığımızda, Düzce’de büyük bir rahatlama olacak” diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 18.29.37 Cdb84F14

Keşir: “Önceliğimiz Sağlık ve Eğitimdi ikisi de yan yana olunca çok duygulandım”

Önceliğin her zaman sağlık ve eğitim olduğunu belirten AK parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir,“Çok mutluyum çünkü göreve geldiğimiz günden bu yana gelişmiş şehirlerde ne varsa Düzce’de de olsun istiyoruz. Önceliğimiz Sağlık ve Eğitimdi ikisi de yan yana olunca çok duygulandım. Burası eski SSK arsası arsanın devri ile başlayan bir hikâye burası. Düzce merkezde ne var ise Aziziye ve mahallelerinde olsun istiyoruz. Sayın başkanımızın vizyonu bu şehir için 50 yıllık bir planlamayı kapsıyor. Ben özellikle bu 5 yıllık çalışmaları için ayrıca teşekkür ediyorum.  Eğitim, Kütüphane, sağlık tesislerinin kazandırılması için belediye işlerinin bir an önce tamamlanması için her vatandaşa dokunacak hizmetlerdir bizim anlatmaya çalıştığımız belediyecilik örneği. Bu işler hep iyi takımla olan işler. Biz çok iyi bir takımız bize güvenin.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 18.29.38 4D466973

Öztürk:“ben de kendi, aile hekimi buraya aldıracağım diyorum.”

Azizye Mahallesinde doğup büyüdüğünü ve halada aynı mahallede yaşadığını belirten AK parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, sözlerine şu şeklide devam etti: “Ben bu mahallede doğmuş, büyümüş ve hala bu mahallede yaşamaya devam eden birisi olarak bu binada, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın bakanımıza, belediye başkanımıza, özellikle teşekkür etmek istiyorum. Biraz değindi, Sayın Bakanımız. Biz doğumdan ölüme hoş geldin bebekle başlıyoruz. Hoş geldin demeye. En sonunda güle güle deyip cenaze hizmetleriyle uğurluyoruz. Tabii bu arayı da es geçmiyoruz, dolduruyoruz. Şimdi yan tarafta yine mahallemde görmekten onur duyduğum, gurur duyduğum Kasım Aktaş Okulu. Yani belediyeciliğin işi yani sadece kaldırım, bordür işi değil, hep söylüyoruz, kaldırım belediye yapmadı sayın bakanımız diye. İşte gördüğünüz gibi yan tarafta çok güzel bir eser, bir okul, kalıcı bir hizmet. Normalde hani tipik sıradan belediyelerde belediye başkanının işte okulla, sağlık ocağıyla ne işi olur diyoruz değil mi? Burada işte mahallemize güzel bir aile sağlığı merkezi kazandırılmış. ben de kendi kaydımı, aile hekimi buraya aldıracağım diyorum. Bunun yanında Sayın Bakanım böyle çok yüzeysel geçti ama arka tarafta sayın genel başkanımla beraber yıllarca uğraştılar. Yine kendi mahallemize, genelinde Düzce'de ama üzerinde bizim mahallemize 800 yataklı tam teşekküllü ve altını çiziyorum. Eğitim araştırma hastanesi kazandırmak için Düzce Belediyesi'ne ait olan yerleri takasa verdiler. İşte sayın genel başkanım, sayın bakanımın ne kadar uğraştığını ben diyorum, o zaman bürokrattım ben. O konuda bize reklamını yapmak düştü. Onların emeğinin üzerine. Çok güzel bir eser kazandırılıyor. Tabii bunları görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Bir de bu mahallenin özelinde burada işte arkadaşlarımız var, çocuk ve arkadaşlarımız var, Muratlar var. Kendi mahallem olduğu için biraz daha duygusala bağladım ama bu binada, yapımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.”

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 18.29.37 397F129F

Vali Aslan: “Hizmetler artarak devam edecek”

Son olarak kürsüye çıkan Düzce Valisi Selçuk Aslan ise Düzce’de sağlık yatırımlarının artarak devam edeceğini vurgulayarak,  “Birkaç gündür temel atıyoruz. Açılışlar yapıyoruz. 6 ayı devirdik, gelmeden önce Düzce’yi tanımaya, raporlar okumaya başladım. Geldikten sonra sürekli sosyal gözlemler yapıyorum. Hepinizin malumu Düzce 1999 depremi acısı üzerine vilayet oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın riyasetinde, 2004’de Düzce’ye dönük  destek paketi verildikten sonra, Düzce hızla çehresini değiştirdi. Düzce endüstriyel tarımın kalbi iken, şuan da sanayinin de kalbi haline gelmiş bir vilayetimiz. Düzce artan bir nüfus kentine oturmuş durumda. Düzce bundan 10 yıl sonra 550 bin nüfusu ikmal etmiş bir şehir olacak. Bu 550 bin nüfus nerede oturacak, nerede kalacak, nerede eğitim-öğretimi alacak, nerede sağlık hizmetlerine ulaşılacak? İşte bunun bugünden planlanması lazım. Bir vizyon çerçevesinde planlar yapılmıştır. Hizmetlerimiz artarak devam edecek. Farklı kamu hizmetlerine de aynı kararlılık ile devam edilecek” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI